24 серпня 2017 року, у День Незалежності, рівно п’ять років тому, почав роботу телеканал “Прямий” – провідний український інформаційний телеканал, який працює у форматі інфотейнменту. “Прямий” з самого початку свого існування принципово займає чітку проукраїнську патріотичну позицію.
У сітці телевізійного мовлення він зайняв місце телеканалу “Тоніс”. Опівночі 24 серпня 2017 року, у День Незалежності України, телеканал “Тоніс” припинив мовлення та був замінений на інформаційний телеканал “Прямий”. Головною особливістю каналу є яскраві ток-шоу та інформаційні марафони, під час яких висвітлюються найбільш важливі суспільно-політичні події в Україні та світі.
Телеканал розпочав свою роботу о 08:00 годині ранку з презентації каналу у прямому ефірі.
З перших днів роботи телеканалу на ньому став працювати висококваліфікований колектив журналістів – Матвій Ганапольський, Євген Кисельов, Василіса Фролова, Юлія Литвиненко, Павло Рольник, Марина Леончук, Юлія Шпачинська, Кароліна Ашіон, Микола Вересень, Світлана Орловська та інші.
Влітку 2018 року стало відомо про плани телеканалу створити радіостанцію “Прямий FM”, яка передбачала ретрансляцію телеефіру і власних програм з журналістами телеканалу. У липні “Прямий” подав до Нацради заявку для прорахунку 61 FM частоти у великих містах країни. До квітня 2019 року станція мала частоти у Києві, а також у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Полтавській областях.
14 вересня 2018 року на “Прямому” було запущено низку політичних ток-шоу.
Це шлях до “путінізації”: Порошенко закликав негайно повернути ефір “Прямого”, “Еспресо” та “5 каналу”
У грудні 2018 року на регіональному цифровому конкурсі в Одеській області ліцензію на мовлення у регіоні отримав новий місцевий телеканал “Одеса 1”. У січні 2019 року новостворений телеканал “Харків 1” з групи “Прямого” отримав цифрові ліцензії на мовлення в Харківській області.
23 грудня 2018 року о 19:45 телеканал додав безперервний переклад жестовою мовою, що досі є унікальним досвідом на українському телебаченні.
24 червня 2019 року ведуча Світлана Орловська змінила на посаді генерального продюсера Олексія Семенова, який запускав “Прямий” з нуля. Перед цим уї березні 2019 року Світлана Орловська отримала нагороду “Людина року” у категорії “Телевізійний журналіст року”.
“Хочу передусім подякувати телеканалу “Прямий”. Для мене це не просто телеканал. Це люди, це той колектив, який є не просто професіоналами, вони є моїми друзями, ми створили не один інформаційний телеканал. Телеканалів багато, “Прямий” – один”, – так вона прокоментувала своє нагородження.
Сумлінна робота усіх співробітників каналу одразу вивела його у лідери інформаційного мовлення.
Вже у жовтні 2018 року “Прямий” побив телевізійні рейтинги і посів найвищі позиції серед інформаційних каналів України.
У квітні 2019 року “Прямий” посів п’яте місце у рейтингу українських каналів.
У грудні 2019 року “Прямий” став сьомим в рейтингу серед усіх телеканалів України й першим – серед інформаційних.
У січні 2020 року Генеральний продюсер “Прямого” Світлана Орловська увійшла у рейтинг 25 найуспішніших бізнеследі України
Правовий вакуум: бізнес-омбудсмен закликав повернути мовлення “Прямого”, “Еспресо” та “5 каналу”
У лютому 2022 року “Прямий” обійшов у рейтингах “1+1” та “СТБ”.
18 лютого 2021 року п’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко став кінцевим бенефіціаром та офіційним власником телеканалу. Раніше – у червні 2019 року – він отримав опціон на придбання телеканалу.
Втім через вкрай непрозорий “антиолігархічний” закон Петро Порошенко був змушений позбутись права власності на “Прямий” та “5 канал”. Ці телеканали об’єдналися в медіахолдинг “Вільні медіа”, якому було передано 100% корпоративних прав телеканалів.
“Скоро вже три роки, як влада намагається знищити “Прямий” канал. 21 травня 2019 року пройшла інавгурація, і буквально за три дні, 24 травня 2019 року, проти тодішнього власника каналу порушили кримінальну справу. Зробили це за доносом поплічника Януковича Портнова, який на той час був ключовим юридичним радником Зеленського. В середині лютого цього року за лічені години до того, як Радбез міг впровадити санкції проти “Прямого” каналу, я змушений був купити акції “Прямого” каналу, щоби взяти під свій захист свободу слова”, – нагадав тоді п’ятий президент.
“Прямий” через свою чітку патріотичну позицію та критику дій влади неодноразово потрапляв під пресинг влади – особливо після обрання новим президентом України Володимира Зеленського.
Вже 7 листопада 2019 року у тодішнього власника телеканалу “Прямий” Володимира Макеєнка було проведено обшук співробітниками Державного бюро розслідувань.
Партія “Європейська солідарність” заявила, що обшук у Володимира Макеєнка пов’язаний з колишнім першим заступником голови Адміністрації президента Андрієм Портновим.
“Прямий канал” залишається одним із небагатьох засобів масової інформації, що не співає осанну президентові Зеленському. Саме з цим ми пов’язуємо обшуки в офісі Володимира Макеєнка, який є власником “Прямого каналу”… Мотиви влади зрозумілі – побудова в Україні режиму путінського зразка, коли правляча монобільшість уже поставила під контроль президента Зеленського всі правоохоронні структури і суди”, – йшлося у в заяві політсили.
Повернути в ефір: петиція щодо “Прямого”, “5 каналу” та “Еспресо” набрала необхідну кількість голосів
П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про спробу рейдерського захоплення телеканалу “Прямий”.
Потім почались спроби незаконних обшуків й на самому телеканалі. Цими діями були обурені не тільки в Україні, а й представники євроатлантичних структур.
Згодом керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький повідомив, що керівники Державного бюро розслідувань, зокрема перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков, давали вказівки слідчим вжити заходів для арешту телеканалу “Прямий” як речового доказу, внаслідок чого канал мав припинити свою діяльність.
Далі українська влада від спроб силового тиску на телеканал і його власників перейшла до тактики “ігнорування” – журналістів “Прямого” не акредитували на пресмарафони Володимира Зеленського та найбільш значущі заходи за участі глави держави.
Кілька разів було здійснено напад на журналістку “Прямого”. Так, 26 травня 2020 року представники ДБР, не пред’явивши жодних документів, виламали двері музею Івана Гончара і незаконно проникли до будівлі. Силовики почали штовхати журналістів і народних депутатів. Під час штурму будівлі постраждала журналістка “Прямого” Ганна Дзьоба.
26 листопада 2021 року після завершення пресмарафону президента України представники його охорони почали блокувати неакредитованих журналістів, які були поруч з будівлею. В результаті вони знову завдали травм журналістці “Прямого” Ганні Дзьобі.
Не припинилось переслідування “Прямого” навіть після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року – і це навіть попри одноголосне рішення лідерів провідних політичних сил країни про припинення будь-яких чвар й єдність заради перемоги над ворогом.
“Прямий” та “5 канал” знову звертаються до РНБО і Нацради із закликом виділити слот у телемарафоні “Єдині новини”
Перед вимушеним переходом на загальнонаціональний марафон “Прямий” був третім за рейтингом каналом України.
Але у ніч на 4 квітня “Прямий” відімкнули від цифрового мовлення. Жоден чиновник досі не взяв на себе відповідальність за відімкнення телеканалів з цифрового ефіру і не пояснив, на яких законних підставах це відбулося. Урядовці досі не надали відповіді на петицію щодо незаконного відімкнення трьох телеканалів, термін якої сплив 13 липня. Крім того, журналістам “Прямого” відмовили в участі у загальнонаціональному телемарафоні.
Більш того, Кабінет Міністрів України так і не дав відповідь на петицію щодо повернення в цифровий ефір українських телеканалів “Прямий”, “5 канал” та “Еспресо”, попри те, що ця петиція набрала необхідну кількість голосів.
Втім, телеканал продовжує працювати й інформувати телеглядачів про найважливіші події країни та світу – подивитись його можна у YouTube, також працює сайт телеканалу PRM.UA. Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року колектив “Прямого”, як і раніше, працює на інформаційному фронті проти загарбників з РФ. Десятки співробітників каналу боронять волю і незалежність України на фронті – зі зброєю в руках.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Лідер інформаційного мовлення України: телеканалу “Прямий” виповнилось рівно п’ять років appeared first on Прямий.
Схожі новини
Командувач сухопутних військ ЗСУ Драпатий може очолити ОСУВ “Хортиця”
Сербія не запроваджуватиме санкції проти РФ
В ОП пропонують зміни до законодавства щодо мобілізації з 18 років