fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Китайські почесті: яка справжня мета параду у Москві на 9 травня

У військовому параді на Червоній площі 9 травня взяли участь представники країн, які насамперед залежать від Китаю та РФ, щоб продемонструвати “вічну дружбу” і надіслати чіткий сигнал всьому світові. Тому західним країнам, особливо США, варто звернути увагу на ці загрозливі тенденції.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Олексій Гарань, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, науковий радник фонду “Демократичні ініціативи”.
“Я б хотів, щоб Трамп побачив цю загрозу. Чи він побачить її, чи складуться у нього пазли в голові? Я не такий оптимістичний… Бо це дійсно абсолютно зрозумілий сигнал, що ми разом – Росія і Китай, Москва-Пекін навіки, як колись співалося в радянсько-китайській пісні 50-х років. Я думаю, що Трамп дійсно мав би зробити з цього висновки, але я не певен, що вони будуть. Він дуже хоче все-таки мати бізнес з Росією”, – зазначив Гарань.
При цьому, за його словами, у параді на Червоній площі взяли участь представники країн, які насамперед залежать від Китаю та РФ.

Китайський фактор війни: навіщо Сі Цзіньпін їде на парад у Москву

“Там В’єтнам, Куба… Лаос планував, але надіслав лише своїх військовослужбовців. М’янма? Це диктатура, яка навіть не представлена в ООН. Там присутній попередній цивільний уряд, якого скинула нинішня диктатура. І ця М’янма марширувала по Червоній площі. Тобто більшість з цих країн залежні. Знову ж таки, це країни Африки, такі як Буркіна-Фасо та Екваторіальна Гвінея, Гвінея-Бісау де активний був “Вагнер”, де зараз активні росіяни, які створюють проблеми, а потім кажуть, що ми стабілізуємо і допомагаємо диктаторам в цих країнах”, – пояснює професор політолог.
Водночас на його думку, досить неприємним фактом стала присутність президента Бразилії, адже ця країна дотримується ідей “багатополярного світу”, активно співпрацюючи з Китаєм та Росією. “Хоча Бразилія говорить про свою нейтральність, насправді вона дуже проросійська. З Китаєм вони зробили спільний “мирний план” на шість пунктів, де немає виводу російських військ з території України”, – зауважив Гарань.
Він також звернув увагу на відсутність прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді на цьому дійстві, що свідчить про небажання зустрічатися з китайським лідером Сі Цзіньпінем.
“Про Індію важливо зазначити, що Моді не поїхав і, очевидно, не планував. Це пов’язано з тим, що головний ворог для Індії – це Китай. І враховуючи це, Індія намагається розширити стосунки з країнами Заходу, бо звідти вона бере технології, інновації, та навіть зброю… Конфлікт з Пакистаном – безумовно, це аргумент, але негласно, хоча Моді про це не говорив, але це насправді Сі Цзіньпін, з яким він не хотів мати зайвої картинки”, – переконаний політолог.

Припинення вогню на 9 травня не буде: чого насправді хоче Путін

Окремо Гарань прокоментував і відсутність на параді президента Азербайджану Ільхама Алієва, який нібито планував відвідати Москву, але згодом передумав.
“Оголосили, що буде Алієв, що буде крокувати азербайджанський розрахунок по Червоній площі. Алієв не приїхав, а азербайджанський розрахунок прокрокував, мабуть, за інерцією. Причина, яку вигадали в Азербайджані, трохи смішна: Алієв мусив взяти участь у церемоніях, присвячених його батьку, засновнику цієї диктаторської династії. Він що, пперо це не знав, коли оголосив про свій візит? Знав. Він, з одного боку, намагався показати, що він з Росією дружить, а з іншого боку, зрештою, і не показав”, – зазначив Олексій Гарань.
Нагадаємо, що 9 травня у столиці країни-агресорки Росії пройшов військовий парад, присвячений “80-річчю перемоги” у Другій світовій війні. Росіяни вигнали на площу військову техніку, серед якої були танки Т-90М “Прорив”, Т-72Б3М та Т-80БВМ.
До Москви на парад з нагоди “Дня перемоги” прибули лідери близько 30 країн. Серед них: голова КНР Сі Цзіньпін, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, президент Сербії Александар Вучич, президент Бразилії Лула да Сілва, президент Венесуели Ніколас Мадуро, президент Куби Мігель Діас-Канель, президенти Монголії та Екваторіальної Гвінеї.
Водночас раніше повідомлялося, що індійські міністр оборони Раджнатх Сінгх та прем’єр-міністр Нарендра Моді скасували запланований на 9 травня візит до Москви на “парад перемоги”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Китайські почесті: яка справжня мета параду у Москві на 9 травня appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією