Джерело: Facebook-сторінка автора
Щоб зрозуміти, що відбувається, варто подивитись на ретроспективу і перспективу – хоча б кількох тижнів. І осягнути всю картину. Бо обшуки і підозра Віталію Шабуніну – подія з того ж ряду, що і “мобілізація” Богдана Буткевича.
І демонстративна, внаглу, під барабани телеграм-помийок і бадьорі коментарі піар-обслуги, відмова виконати закон щодо призначення керівника БЕБ.
І наїзди на бізнес, із пошуком абсурдних “фіскальних ухилень”, а то і “державної зради”.
І обшуки в рідних нардепа “ЄС” Ніни Южаніної.
І обшуки та вилучення телефона дипломата Костянтина Єлісєєва.
І топтання по правах місцевих громад – від Рівного до Чернігова, від Сум до Києва.
І, зрештою, “санкції” проти Петра Порошенка – в купі з понад сотнею “справ”.
Це лише те, що на поверхні. У заголовках новин. У звітах європейських органів і Меморандумі комісара з прав людини Ради Європи.
Все це – прояви одного явища. Антимайдан тестує межі.
Зневага від Банкової: чи варто говорити про проблеми під час війни
Після Революції гідності стало якось неприйнятно топтати Конституцію і закон, зневажати думку союзників, плювати на думку громадськості – яка не зманіпульована владною пропагандою.
Мимохідь навіть після 2019 можновладці мусили бачити якісь межі. Роздратування цим фактом – у кожному рядку телеграм-помийки нині покійного Портнова. Але також – і у фразі Зеленського зразка весни-2020: “Я був готовий вішати, і це було б швидше, але ми ж обрали демократію”.
Тепер, схоже, на Банковій окрилення від безкарності. На тлі страху за власне майбутнє. Дуже небезпечне поєднання.
Відстороненим розумом тут можна було б виводити висновки:
– що дозволяти монополію на владу не можна;
– що порушників закону з силових структур треба карати, бо непокаране зло вертається і мститься за ті хвилини страху, що пережило при зміні влади після Майдану;
– що запобіжників проти сваволі має бути ще більше.
Країна незаконних обшуків
Але до всього цього Україна ще має дожити. Спроба з неї диктатуру ці шанси зменшує – бо в протистоянні диктатур важливо лише, скільки у тебе багнетів і грошей.
Однак на Банковій увірували, що можна інакше. Що все зійде з рук – бо “ніхто не захоче сваритися з владою України під час війни”.
Такий стан їм дуже вигідний. Тож, вони кинули виклик усім:
– політичним опонентам – показують, що зможуть розправлятися з ким завгодно, доки інші сподіватимуться, що пронесе;
– громадянському суспільству – проводячи знакові зачистки і демонструючи, що хвалена громадянська солідарність українців стала породнім звуком;
– журналістам – цинічно апелюючи до мобілізаційного законодавства, яке самі не раз порушували;
– підприємцям – показуючи, що “тилові силовики” є найефективнішими рейдерами;
– зрештою, партнерам – ховаючись за “а спробуйте нам грошей не дати, будете посіпаками путіна”.
З цього зашморгу доведеться вириватися лише разом. Бо країна мрій Банкової – непридатна для життя українців. Незгодним уже пропонувалося емігрувати – але українці знаходили інші варіанти вирішити подібні проблеми. Схоже, всім незгодним із запровадженням диктатури знову кидають виклик.
Увірвався терпець: чому на Заході все частіше згадують Єрмака
Нагадаємо, 11 липня Державне бюро розслідувань провело обшуки в очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. ДБР стверджує, що протягом тривалого часу він не з’являвся на місце служби, отримував зарплату та користувався авто, призначеним для військових. Згодом співробітники ДБР повідомили українському активісту про підозру в ухиленні від служби та шахрайстві.
У Центрі протидії корупції прокоментували обшуки, заявивши, що Зеленський будує корупційний авторитаризм у час воєнного стану, і справи щодо Шабуніна є показовим покаранням, аби продемонструвати, що влада може зробити будь-що з будь-ким в країні, яким би абсурдним це не виглядало. Команда ЦПК припускає, що це могло статися через критику Офісу президента та особисто Андрія Єрмака.
Як заявила народна депутатка від “Європейської Солідарності” Софія Федина в етері “Прямого”, Офіс президента оголосив полювання на громадських активістів, опозицію та військовослужбовців, які критикують чинну владу, залучивши до переслідувань Державне бюро розслідування, що вже перетворилося на “ручну гієну Банкової”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Антимайдан випробовує межі appeared first on Прямий.
Схожі новини
Сили оборони з початку доби відбили 122 атаки армії РФ: які напрямки найгарячіші
Південну Корею накрили потужні зливи та повені: 17 людей загинули, 11 зникли безвісти
Влада виділила понад 800 мільйонів гривень на телемарафон “Єдині новини” у 2025 році