Китай підтримує обраний російським народом власний шлях розвитку. Відносини своєї держави з РФ він назвав “прикладом гармонійного співіснування великих країн”.
Про це заявив лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у Пекіні, пише МЗС КНР.
Сі запевнив, що Китай підтримує російський народ у виборі ним власного шляху розвитку, що відповідає його національним умовам.
Він наголосив, що у 2024 виповниться 75 років з дня встановлення дипвідносин між Китаєм і РФ. Водночас він закликав скористатися цією нагодою, щоб “повністю реалізувати низку важливих консенсусів”, досягнутих ним і російським очільником Путіним.
Китай підтримує військову економіку РФ, а Іран та КНДР постачають їй значну кількість зброї – Столтенберг
“Ми з президентом Путіним домовилися продовжувати підтримувати тісні контакти, щоб китайсько-російські відносини завжди розвивалися поступально і стабільно”, – президент Китаю.
За його словами, “Китай і Росія об’єднали зусилля, щоб створити новий зразок гармонійного співіснування та взаємовигідної співпраці між великими країнами”, і їх приклад “вніс мудрість та силу в міжнародну чесність і справедливість”.
“Китай … готовий співпрацювати з Росією для інтенсифікації двосторонніх обмінів, зміцнення координації у багатосторонніх форматах, таких як БРІКС, Шанхайська організація співробітництва та інших, і об’єднувати Глобальний Південь у дусі рівності, відкритості та прозорості”, – резюмував Сі Цзіньпін.
Своєю чергою Лавров висловив похвалу на адресу Сі, під керівництвом якого “Китай досяг визначних успіхів у своєму розвитку”, чим “Росія глибоко захоплюється”.
Водночас про війну в Україні лідер Китаю так і не згадав.
Як повідомлялося, 2 квітня Президент США Джо Байден провів телефонну розмову з китайським лідером Сі Цзіньпіном, однією з тем обговорення була Україна.
Зазначимо, у лютому Міністр закордонних справ КНР Ван Ї заявив українському колегові Дмитру Кулебі, що Китай не постачає летальну зброю в Росію.
Нагадаємо, заступник постійного представника Китаю при ООН, Ген Шуан, 15 березня закликав сторони “української кризи” розпочати мирні переговори якнайшвидше.
Згодом Посол Китаю у Швейцарії Ван Шитін заявив, що Пекін розглядає можливість участі в саміті миру, який планує влаштувати Україна в цій країні.
Схожі новини
Скільки миротворців потрібно Україні для гарантій безпеки: Зеленський назвав кількість
CNN: Трамп планує переговори з Путіним невдовзі після інавгурації
Як суттєво збільшити розмір своєї майбутньої пенсії