fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Кемерону не вдалось переконати Трампа розблокувати допомогу Україні – ЗМІ

Спроба Девіда Кемерона переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу США передати 60 мільярдів військової допомоги Україні, схоже, провалилася: британському міністру закордонних справ навіть не дозволили зустрітися зі спікером Конгресу Майком Джонсоном, який теоретично міг би поставити це питання на голосування.
Як пише The Guardian, під час приватної вечері у маєтку Трампа Мар-а-Лаго у Флориді, Кемерон закликав Трампа визнати, що в інтересах США, щоб Володимир Путін не отримав “винагороду” за захоплення земель в Україні.
Британський урядовець також обіцяв, що до саміту НАТО у Вашингтоні усі країни блоку розроблять план щодо досягнення фінансування оборони на рівні 2% ВВП, на чому особливо наполягає колишній президент.
Проте, як зазначає видання, “ні раціональні, ні емоційні” аргументи Кемерона не спрацювали, наштовхнувшись на внутрішню боротьбу у Республіканській партії. Зрештою йому навіть не дозволили зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, від політичної волі якого залежить винесення на голосування законопроєкту щодо допомоги Україні.

У Трампа заперечують, що в разі переобрання він планує змусити Україну поступитися територіями

Зазначимо, що конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що питання допомоги Україні винесуть на голосування в Палаті представників США одразу після закінчення великодніх канікул, які тривають у Штатах до 9 квітня.
При цьому, як зазначає мовник CNN, демократи дають зрозуміти, що вони врятують спікера Майка Джонсона від відставки, якщо він просуватиме законопроєкт щодо України, який вони можуть підтримати. Якщо Джонсон запропонує законопроєкт, який буде меншим за їхні вимоги або міститиме нові обмеження щодо кордону з Мексикою, він ризикує відштовхнути як демократів, так і ультраправих республіканців, які виступають проти збільшення допомоги Україні.
Раніше голова Комітету Палати представників США в закордонних справах республіканець Майкл Маккол заявив, що Конгрес США може схвалити виділення фінансування для допомоги Україні у квітні.
Як повідомлялося, наприкінці березня палата представників погодила бюджет Сполучених Штатів і пішла на двотижневу перерву, навіть не почавши розгляд законопроєкту, де передбачена допомога Україні.

Поділитися цією публікацією