Війна в Україні, ймовірно, завершиться наступного року, адже і в Україні, і в Росії закінчуються війська, й обидві країни намагаються призвати більше молодих людей на фронт.
Ця реальність означає, що 2025 рік буде роком переговорів, пише Джуліан Барнс у статті для The New York Times.
Автор публікації вважає, що перемога Дональда Трампа прискорить ці мирні переговори.
Трамп веде таємні переговори з Китаєм: чи корисно це Україні
“Під час кампанії Трамп ще до інавгурації обіцяв припинити війну в Україні й можливо це було трохи перебільшенням, але очевидно, що він хоче, щоб переговори почалися найближчим часом”, – зазначає журналіст.
Він вбачає в цьому погану новину для України.
“Російські війська просуваються на схід. Вони також повернули частину російської території, яку Україна захопила минулого літа. Україна все ще має зброї, але її війська розкидані. Спецслужби вважають, що солдати скоро закінчаться”, – пише Барнс.
Він розглядає чотири питання, від яких залежатиме перебіг війни наступного року, і те, як на них вплине перемога Трампа.
Чи може Україна продовжувати воювати?
“Українські чиновники наполягають, що готові продовжувати боротьбу. Але республіканці не бажають схвалити надання додаткової допомоги Україні, і Київ знає, що без значного збільшення допомоги боротьба скоро закінчиться.
Чи є у Європи політична воля та потужність оборонної промисловості, щоб замінити Сполучені Штати? На саміті НАТО перед виборами союзники розробили план матеріально-технічної підтримки України на противагу Трампу.
Однак представники адміністрації Байдена сумніваються, що Європа може активізуватися. Економічна могутність долара дозволяє Вашингтону мати величезний бюджетний дефіцит для оплати оборони. Це те, чого Європа не може зробити. Коли американська підтримка зникне, Європі буде важко зібрати боєприпаси чи фінансування на такому рівні, який зможе тримати Україну у боротьбі”, – зазначає оглядач.
Як щодо території, захопленої Росією?
“Без додаткової зброї та солдатів Україна може не повернути землю, яку вона втратила. Президент Володимир Зеленський це знає: нещодавно він визнав, що Україна відновить свою територію за допомогою дипломатії, а не поточної “гарячої” війни.
Як змусити Путіна припинити війну: невивчені уроки Трампа і США в Афганістані
В інтерв’ю підкасту під час президентської кампанії Джей Ді Венс запропонував заморозити конфлікт і дозволити Росії зберегти те, що вона забрала силою. Її президент Володимир Путін, схоже, зараз не має наміру захоплювати значно більше території, але він не показав жодних ознак того, що він готовий вийти з частин України, які він контролює. Єдиною розмінною монетою України є Курськ, російський регіон, який українські війська частково захопили в серпні.
Адміністрація Байдена намагається поставити Україну в найкращу переговорну позицію. Білий дім надсилаєє в Україну стільки зброї, скільки може. Він дав Україні дозвіл запускати американські ракети великої дальності по Росії в надії, що вона зможе утримати Курськ. Якщо так, то, можливо, Росія поверне українську територію в обміні. Але Київ навряд чи зможе повернути більшу частину втраченої землі”, – вважає Барнс.
Які гарантії може отримати Україна?
“Для України перемога чи поразка не стосується конкретної ділянки місцевості. Йдеться про угоди, які вона може укласти з Європою та Америкою — для своєї довгострокової безпеки та економічної інтеграції із Заходом. Найзалізніша гарантія – членство в НАТО – не розглядається. Трамп цього не запропонує. Очолюваний республіканцями Сенат із багатьма прихильниками Трампа не схвалить це.
Венс запропонував нейтралітет для України, ключову вимогу Путіна. Трамп не виклав тут свою позицію. Навряд чи він підтримає Україну військовою силою у разі майбутнього нападу. Але Трамп може захотіти, щоб його вважали таким, що вимагає від Путіна поступки. Він може шукати таку перемогу не тільки в Україні — щось не пов’язане з війною. Можливо, він міг би спонукати Путіна дозволити Україні певну економічну інтеграцію з Європою, наприклад. Путіну це не хотілося б, але для нього це була б краща альтернатива, ніж вступ України до НАТО”, – прогнозує аналітик.
Чи може Путін захопити Київ?
“Ось де можуть збігтися страхи Зеленського і Трампа. Українці давно казали, що якщо вони зараз домовляться про припинення війни, Путін просто відпочине армії, поповнить запаси й повернеться за рештою України пізніше.
Трамп неодноразово критикував вихід президента Байдена з Афганістану. Трамп, швидше за все, не хоче подібної спадщини: захоплення Києва Росією, що дозволить демократам говорити, що він втратив Україну. Республіканські захисники України, “вид, що вимирає”, стверджують, що Трамп ніколи не любить виглядати слабким і не погодиться на угоду, яка розв’яже руки Путіну. Але важко уявити, що Путін дав би обіцянку триматися подалі, на що Київ міг би розраховувати, а минулі обіцянки Росії поважати український суверенітет були марними. Отже, захист Києва буде найважчою та найважливішою частиною переговорів Трампа”, – підсумовує Джуліан Барнс.
Нагалаєм,о в етері “Прямого” дипломат Олег Шамшур висловив думку, що у новообраного президента США Дональда Трампа поки що немає чіткого плану закінчення війни. Тому до 20 січня Україні важливо зупинити просування військ РФ і перехопити стратегічну ініціативу для подальших переговорів з кремлівським диктатором Володимиром Путіним на прийнятних умовах.
Водночас раніше Трамп заявляв, що український лідер Володимир Зеленський висловив готовність до укладення миру, тоді як російський диктатор Володимир Путін фактично зазнав поразки у війні. У відповідь на це Володимир Зеленський заявив, що Путіна можна зупинити тільки силою, і Україна розраховує на підтримку Сполучених Штатів й інших партнерів. Натомість Трамп не виключає, що після його інавгурації військова допомога США Україні скоротиться.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Коли та як закінчиться війна в Україні: у США дали прогноз appeared first on Прямий.
Схожі новини
Келлог вірить, що Трамп закінчить війну в Україні “за кілька місяців”
Координати в обмін на безпеку: як Башар Асад зміг втекти з Сирії і домовитись з Ізраїлем
Тисяча Зеленського: на що люди витрачають кошти