fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Кличко закликав міжнародних партнерів підтримати Україну на тлі загрози російського вторгнення

Демократична, успішна і орієнтована на членство в ЄС та НАТО Україна розцінюється Росією, як небезпека для російського авторитаризму.

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко заявив під час виступу в земельному Парламенті Баварії перед депутатами Парламенту та членами уряду Баварії.

“Дякую за запрошення виступити сьогодні перед вами. Це для мене – велика честь і можливість розповісти політикам і мешканцям Баварії про ту драматичну ситуацію, в якій сьогодні перебуває Україна та українці. Ми знаходимось перед реальною загрозою масштабного вторгнення на нашу землю російських військ. Більше 130 тисяч солдат, тисячі одиниць бойової техніки, ракети, знаходяться у бойовій готовності біля наших кордонів, – сказав Кличко. – Ви не побачите паніки в Україні. Втім, ми добре знаємо, на що здатний російський агресор, який вже вісім років веде війну проти України”, – наголосив міський голова Києва.

Він нагадав, що, всупереч всім нормам міжнародного права та людської моралі, Росія окупувала Крим, частину Донбасу. Нанесені величезні збитки українській економіці. Та найбільш жахливо, що жертвами агресії за ці роки стали понад 13 тисяч громадян України – військових та цивільних. Десятки тисяч зазнали поранень.

“І це все відбувається в країні в центрі Європи! В країні, яка високою ціною відстояла свій демократичний шлях розвитку. А Кремлівське керівництво не полишає прагнень відродити чи то Російську імперію, чи то Радянський Союз. Головне в його намірах – забезпечити своє домінування в регіоні Східної і навіть Центральної Європи. Переглянути на свою користь європейський порядок після 1989 року. Обмежити можливості НАТО та ЄС протистояти російській експансії, – підкреслив Кличко. – Щоб реалізувати свої плани, Путіну потрібно встановити контроль над Україною. І це питання не тільки геополітики. Для авторитарної Росії демократична, успішна і орієнтована на членство в ЄС та НАТО Україна становить смертельну небезпеку. – Як доказ того, що можна будувати своє життя на інших цінностях та принципах, ніж авторитаризм”, – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що у 2014 році, після Революції гідності, українське суспільство остаточно відкинуло нео-радянську модель розвитку. Українці зробили вибір на користь демократичних принципів, відкритої економіки та високих соціальних стандартів.

Поділитися цією публікацією