fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Кабмін не бачить підстав забороняти УПЦ Московського патріархату – Інна Совсун

Уряд не бачить підстав для заборони УПЦ МП,  про це пише народна депутатка Інна Совсун.
“Я отримала відповідь на звернення про розірвання оренди Києво-Печерської, Почаївської Успенської та Свято-Успенської Святогірської Лаври для УПЦ МП. Які, нагадаю, українська держава віддала безплатно й безстроково. Що ж відповів Кабмін? Лаври передані в оренду на підставі типових угод, в яких є положення про розірвання за взаємною згодою. Ну правильно, яке ж РПЦ, тобто УПЦ МП погодиться віддати Києво-Печерську Лавру разом з усіма паркомісцями для мерседесів?”, – пише Совсун у Facebook.
“Одностороннє розірвання угоди з боку держави можливе лише у випадку нецільового використання майна або утримання в неналежному стані після попередження. Ммм, цікаво, коли гipкін-cтpєлков писав: “Моя особиста охорона складалася з духовних синів, ченців, ієромонахів Святогірської Лаври. Повністю. До останньої людини”, а потім pociя обстріляла і підпалила Святогірську Лавру, чи можна це вважати утриманням її в неналежному стані?”, – запитує депутатка.
На думку Кабміну, спроби заборонити УПЦ МП — необґрунтовані. Адже немає доказів вчинення цими служителями культу кримінальних чи адміністративних правопорушень, тобто вироки судів, постанов про стягнення тощо. А навіть якби були — потрібно було б довести, що конкретні представники УПЦ МП пов’язані з діяльністю організації — йдеться у відповіді.
“Також уряд вважає, що дискримінувати релігійні організації, центр яких знаходиться в державі-агресорці — не можна. І лаври, відповідно, повернути в державну власність — також не можна”, – констатує Інна Совсун.

Британія запровадила санкції проти очільника РПЦ

“Я передбачала таку реакцію, тому й підняла питання про подальшу заборону передачі храмів на користь УПЦ МП. Але, виявляється, поставити запобіжники проти такого недалекоглядного розбазарювання в майбутньому — також не можна”, – пише депутатка.
“Хоча Кабмін мав би розробити зміни до тих законопроєктів, які йому зараз заважають. Бо взагалі-то це і є робота Кабміну — пропонувати рішення, а не просто плакатися через недосконалість всесвіту. Підхід міністерств має бути проактивним. І Мінкульту, і Міносвіти, і МОЗ, і Мін’юсту. Зараз всі мають бути максимально мобілізовані й робити все, щоб на своїх фронтах зберегти нашу незалежність”, – наголошує Совсун.
“Загроза національній безпеці вимагає швидких та рішучих дій, і це один з тих випадків, коли дух права має бути важливішим за його букву. Бо поки ми граємося в “законодавством не передбачено” — наші захисники й захисниці віддають свої життя. А ми ставимо їх під ще більший ризик тим, що не робимо нічого, аби зупинити ворога в тилу”, – резюмує Інна Совсун.
Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала за введення санкцій проти глави РПЦ, патріарха Кіріла (Гундяєва) та інших церковних діячів. Строк дії санкцій — десять років.
Як відомо, Петро Порошенко повідомив, що проти очільника Російської православної церкви Кіріла (Гундяєва) будуть запроваджені санкції ЄС.
Раніше Петро Порошенко закликав світ запровадити санкції проти РПЦ та її очільника Гундяєва (Кіріла) за участь у воєнних злочинах і геноцид українців.
До слова, після заклику п’ятого президента України Петра Порошенка до санкцій проти очільника РПЦ Кіріла один з найближчих поплічників Путіна Дмитро Медведєв обурився “антиросійським шаленством” і ідеєю санкцій проти московського патріарха.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Кабмін не бачить підстав забороняти УПЦ Московського патріархату – Інна Совсун appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією