У четвер, 23 червня, у Брюсселі стартує дводенний саміт глав держав та урядів країн Євросоюзу, ключовими темами якої будуть російська агресія та надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до ЄС.
Про це повідомляється на сайті Європейської ради.
Лідери Євросоюзу готові надати Україні статус кандидата на членство в ЄС — Bloomberg
Згідно з документом лідери ЄС обговорять останній розвиток ситуації стосовно російської війни проти України, включаючи її вплив на глобальну кризу продовольчої безпеки. Вони також обговорять продовження підтримки Європейським Союзом України, що складається з економічної, військової, політичної та гуманітарної допомоги
Окремим питанням лідери країн ЄС розглянуть подання України, Молдови й Грузії на членство в ЄС.
У пресцентрі Європейської ради нагадали, що Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія і Молдова зробили такий крок 3 березня 2022 року. Єврокомісія оприлюднила свою офіційну думку щодо заявки всіх трьох країн 17 червня 2022 року.
Слід зауважити, що перед початком саміту лідери країн ЄС проведуть неформальну зустріч із політичними керівниками країн Західних Балкан та обговорюватимуть з ними, зокрема, перспективи європейської інтеграції регіону.
Що означає статус кандидат у ЄС
Отримання статусу кандидата – один із обов’язкових етапів для країни, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.
Шольц закликав спростити процедуру вступу до ЄС
Кандидатство знаменує початок переговорів щодо вступу до ЄС. Також це підтверджує наявність прогресу в демократичних, економічних та правових реформах та готовність до їх подальшого виконання для відповідності стандартам ЄС.
Статус кандидата не означає перехід країни на грошову одиницю ЄС або отримання її громадянами особливих умов на проживання та роботу в країнах Євросоюзу (якщо це не передбачено додатковими угодами), але надає іміджеві, фінансові та гуманітарні переваги.
Що дасть Україні статус кандидата в ЄС
За заявою прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, кандидатство дозволить модернізувати Україну і незабаром стати повноправним членом Євросоюзу. Серед переваг статусу голова Кабміну назвав:
юридичне закріплення європейського майбутнього України;
завершення всеосяжної трансформації всіх сфер життя країни за підтримки Єврокомісії;
повноправна участь у програмах та ініціативах ЄС;
привабливість для інвесторів, захищеність бізнесу;
доступ до фінансової допомоги країнам, які готуються до вступу до ЄС (гранти, інвестиції або технічна допомога).
Також інвестуючи у повоєнне відновлення України через спеціальний Трастовий фонд солідарності, ЄС розглядатиме це як внесок у добробут потенційного члена Євросоюзу, а не третьої країни.
Вимоги ЄС до України
Слід зауважити, що в Єврокомісії відзначили позитивні макроекономічні показники України та підтримання стабільності економіки навіть після вторгнення армії РФ. Але при цьому наголосили на необхідності реформ.
Україна вже завтра може отримати статус кандидата в ЄС – Стефанішина
До кінця 2022 року ЄК відстежуватиме виконання 7 вимог, а за відсутності прогресу країну потенційно можуть позбавити статусу.
реформа Конституційного Суду, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії;
продовження реформ судової системи;
посилення боротьби з корупцією, призначення нового керівника САП та нового директора НАБУ;
ухвалення закону про боротьбу з відмиванням грошей;
імплементація антиолігархічного закону;
запровадження незалежного регулятора ЗМІ, узгодження законодавства про аудіовізуальні медіапослуги з європейським;
завершення реформи законодавства про нацменшини.
До слова, Україна вже почала працювати над рекомендаціями Єврокомісії. Зокрема, в уряді заявили, що до кінця тижня буде сформовано бачення з кожного питання.
Європарламент проголосував за рекомендацію надати Україні статус кандидата
Нагадаємо, що Франція, Німеччина, Італія і Румунія виступають за надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
До слова, Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
Слід зауважити, що після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до Європейського Союзу
Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна, яка нині боронить європейські цінності, має вступити в Євросоюз, адже її хочуть там бачити.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Історична подія: лідери ЄС розглянуть надання Україні статусу кандидата на членство appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як Трамп може натиснути на Путіна для завершення війни: позиція України
“Насильство неприпустиме, винні мають бути покарані”: Сирський відреагував на напади на військових та ТЦК
Збройні сили переходять на корпусну структуру управління військами: що це означає