fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Глухий кут: чому через свою нерішучість у наданні зброї Україні Байден може програти Трампу

Президент США Джо Байден своєю нерішучою політикою щодо України – а саме постачання зброї для перемоги над Росією –  поставив себе у вкрай вразливу позицію перед своїм головним конкурентом на президентських виборах Дональдом Трампом.
Таку думку в ефірі “Прямого” висловив політичний експерт Олексій Голобуцький.
“Байден загнав себе в глухий кут. Це моя точка зору, але цією політикою “поступової ескалації”, де він витримує певні періоди, де він вважає, що можна Україні стільки-то зброї дати, він зайшов зараз просто в глухий кут”, – заявив він

Трамп блокує угоду про безпеку кордонів та допомогу Україні, щоб не дати Байдену досягти політичних успіхів – CNN 

Як вважає Голобуцький, республіканці зрозуміли, як зараз важливе для Байдена і демократів питання надання Україні військової допомоги. Тож, зараз чинний президент США намагатиметься піти на максимальні поступки республіканцям щодо проблем нелегальної міграції та кордону з Мексикою, але Трамп заради перемоги на виборах зробить все, щоб “втопити” цю угоду.
“Тобто грошей до України не буде. І це теж результат політики, в тому числі Байдена”, – підкреслив експерт.

Він також не вважає, що перемога Трампа автоматично означатиме поразку України – може статися й навпаки.
“Головна претензія до Трампа це те, що він хоче домовитись з Росією щодо України “за 24 години” й, нібито, “віддасть” РФ українську територіюю… Але де гарантія, що це не закінчиться так само з Байденом? Ніякої, жодної гарантії”, – зауважив Голобуцький.
“І чому ми вважаємо, що прихід Трампа суттєво змінить ситуацію не у кращу сторону для нас? Можливо, навпаки, це буде, як він каже. Він сідає за стіл переговорів з Путіним і починає домовлятися. Ми чомусь вважаємо, що Путін “з радості” погодиться на умови Трампа. На що він може просто не погодитись. Тоді Трамп відповідає на це питання так: “Я тоді дам все, що можна тільки дати Україні, щоб вона зробила так, щоб Путін сам захотів домовлятися”, – підсумував експерт.
Раніше, сенатори від Республіканської партії Джеймс Лендкфорд та Кевін Крамер заявили, що угоду щодо безпеки кордону з Мексикою, від якої залежить допомога Україні від США, необхідно укласти “вже зараз”, що суперечить ідеї Дональда Трампа.
Напередодні помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О’Браєн заявив, що стратегія воєнної кампанії перемоги над Росією у 2024 році буде “наступальною”, адже Україна до кінця року стане сильнішою та матиме кращі позиції для визначення свого майбутнього.
Раніше, 22 січня представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що наступні кілька місяців будуть критично важливі для України. Він зазначив, що українські командири змушені ухвалювати важкі рішення щодо того, “яку зброю використовувати, якими снарядами й ракетами стріляти, бо вони не знають, коли буде наступне постачання”, тим часом як РФ використовує поставлені КНДР балістичні ракети та іранські дрони.
Нагадаємо, за інформацією The Wall Street Journal у січні Президент США Джо Байден погодився на жорсткіше посилення імміграційної політики, щоб відвести критику і забезпечити допомогу Україні. Напередодні Байден провів зустріч з лідерами Конгресу США та очільниками профільних комітетів, на якій закликав швидше розблокувати рішення про допомогу Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
 
The post Глухий кут: чому через свою нерішучість у наданні зброї Україні Байден може програти Трампу appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією