fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Фахівці СБУ вперше в історії застосували дистанційне підводне мінування, уразивши чотири кораблі РФ – WSJ

Завдяки тому, що морські дрони Sea Baby заклали понад 15 підводних мін поблизу акваторії Кримського півострову, Служба безпеки уразила щонайменше чотири ворожі кораблі. Вибухівка була встановлена на маршрутах, якими користуються виключно військові кораблі російських окупантів.
Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела в СБУ, передає LB.ua.
“Після перших застосувань морських дронів росіяни побудували більші загородження на вході у порт в Севастополі, що майже унеможливило удари з безпілотників. Тож команда очільника СБУ Василя Малюка придумала альтернативу: закладання морських мін. Так звані донні міни зроблені з пластику та важать близько 400 фунтів (180 кг, – ред.), і їх важко виявити, оскільки вони занурюються в мул під мілководдя”, – ідеться в матеріалі, що описує роботу морських дронів СБУ SeaBaby.
За даними американських журналістів, протягом півтора місяця профільна команда Малюка відстежувала маршрути морських кораблів і цивільного транспорту, перш ніж відправити SeaBaby для встановлення двох мін. 14 вересня “Самум”, ракетний корвет, підірвався на одній із мін, яка пробила діру в його кормі. Він досі на ремонті в сухому доку.
“Протягом наступних тижнів SeaBaby курсували туди-сюди, подолавши понад 3000 миль, заклавши ще близько 15 мін. Під час одного з рейсів, виявлений трьома патрульними катерами класу «Раптор», дрон відкрив вогонь із гранатомета, вразивши вороже судно”, – переповідають журналісти розмову з бригадним генералом СБУ Іваном Лукашевичем, більш відомий під позивним Хантер.
11 жовтня великий патрульний катер “Павло Державін” під час входу в Севастопольську бухту пробив собі борт. Він ішов у порт для технічного обслуговування. Тральщики і водолази прочісували територію в пошуках мін, вочевидь безуспішно. “Павло Державін” 13 жовтня був перенаправлений на ремонт в інший порт, але під час виходу з Севастопольської бухти натрапив на міну. Великий буксир, відправлений для його порятунку, також натрапив на міну, і його самого довелося відбуксирувати назад до порту.
“Кілька днів потому вибух також пошкодив сучасний протимінний корабель, один із двох, які знаходяться на службі в Росії”, – розповідає WSJ про ураження судна з прозорим дном “Владиміир Козицкий”.
За інформацією The Wall Street Journal, дистанційне мінування, яке зроблили дрони СБУ Sea Baby – це перший приклад успішного дистанційного мінування у світі.
“Раніше морські безпілотники використовувалися здебільшого для спостереження або логістики. Ми (СБУ – ред) робимо багато речей, які до нас не робив ще ніхто у світі”, – говорить співрозмовник у Службі.
До слова, 6 червня повідомлялося, що протягом попередніх двох місяців дрони Центру спеціальних операцій “Альфа”, який входить до складу Служби безпеки України, пошкодили частину потужностей російської нафтопереробки, яка приносила у бюджет країни 55% валютного виторгу.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Фахівці СБУ вперше в історії застосували дистанційне підводне мінування, уразивши чотири кораблі РФ – WSJ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією