fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Епоха безпеки завершилася: як нинішній світ опинився на порозі ядерної небезпеки

Договірна система контролю озброєнь руйнується, а ядерні держави активно нарощують свої арсенали. Це збільшує ризик використання ядерної зброї та її розповсюдження у світі. Після завершення холодної війни міжнародна спільнота прагнула скоротити кількість ядерної зброї для забезпечення безпеки планети, однак ці зусилля нині втрачають актуальність.
Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
Занепокоєння викликають нарощування арсеналів і зростання ризику застосування тактичної ядерної зброї. Москва вже натякала на можливість її використання в Україні, зокрема, змінивши у листопаді свою військову доктрину.
Глобальні ядерні запаси досягли піку у 1980-х, після чого почали скорочуватися завдяки угодам між США та СРСР. Однак сьогодні ці домовленості під загрозою.

Договір про ліквідацію ракет середньої дальності був розірваний.
Термін дії угоди про обмеження кількості ядерних боєголовок завершується наступного року.

Водночас Китай, який уже має близько 600 міжконтинентальних ракет, планує потроїти свої запаси до 2035 року, але відкидає пропозиції переговорів із США та Росією.
Тактична ядерна зброя стає серйозною проблемою. Її менша потужність і короткий радіус дії роблять її привабливим інструментом для використання у звичайних військових конфліктах.
Попри зусилля зі стримування розповсюдження ядерної зброї, такі країни як Іран і Саудівська Аравія можуть незабаром стати її володарями. Іран уже за кілька місяців від створення ядерного заряду, а Саудівська Аравія заявляє про готовність піти тим самим шляхом.
Експерти вважають, що надання Україною дозволу на використання західних ракет по території Росії свідчить про зміну підходу США. Президент Джо Байден, ймовірно, вирішив більше не стримуватися через побоювання перед російською ядерною загрозою, яка поки що не реалізувалася.
Світ стоїть перед новими викликами, де ядерна зброя перестає бути інструментом стримування, а стає реальною загрозою для безпеки людства.
Нагадаємо, що РФ могла застосувати ядерну зброю, коли була прорвана російську оборону на Харківщині і вся окупаційна операція очільника Кремля Володимира Путіна опинилася на межі провалу.
До слова, після того, як протиракетна оборони США вперше успішно перехопила балістичну ракету середньої дальності повітряного базування, Путін оперативно заявив, що “достатня кількість ракет типу “Орешник” в Росії скасовує потребу в застосуванні ядерної зброї”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Епоха безпеки завершилася: як нинішній світ опинився на порозі ядерної небезпеки appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією