У Білому домі заявили, що передання Україні далекобійних ракет ATACMS не виключене. Водночас США продовжують переглядати додаткові спроможності, яких потребує українське військо.
Про це в інтерв’ю “Голосу Америки” розповів координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.
Відповідаючи на питання, чи нині не найкращий час, аби надати Україні ракети ATACMS, він заявив, що Вашингтон продовжує переглядати додаткові спроможності, яких потребує Київ.
“Передача ATACMS не виключена. Я зараз не в тій позиції, щоб щось оголосити на тему ATACMS, лише скажу: відповідно до того як змінюється війна, змінюються і спроможності, які ми надаємо Україні. І я думаю, так і буде продовжуватися”, – наголосив Кірбі.
Журналісти уточнили у нього, чи стосується це передачі ATACMS, але він сказав, що хоче зупинитися на сказаному.
Американський чиновник також зазначив, що США не хочуть допустити “навіть найменшої прогалини” у допомозі Україні, а тому з Конгресом триває робота щодо додаткового фінансування.
“Ми подали запит на додаткове фінансування на перший квартал фіскального року. Ми вважаємо, що цей запит був адекватним з огляду на завдання. І ми закликаємо Конгрес схвалити цей запит”, – зазначив Кірбі.
У Білому домі не підтвердили надання Україні далекобійних ракет ATACMS: що пишуть ЗМІ
ATACMS – це керовані балістичні ракети, які здатні точно вражати цілі на відстані від 165 до 310 кілометрів, залежно від модифікації. Ці ракети запускають з установок М142 HIMARS і M270 MLRS. Після отримання ATACMS ЗСУ зможуть завдавати ударів по стратегічних цілях.
Тим часом Міністерство оборони США готове надати Україні частину своїх далекобійних ракет ATACMS, оснащених касетними боєприпасами, як тільки президент Джо Байден схвалить їхню передачу.
Як повідомлялося раніше, Президент США Джо Байден вирішив, що Україні поки що не надаватимуть далекобійні ракети ATACMS у новому пакеті військової допомоги, але в майбутньому це питання може зʼявитися на порядку денному.
Однак згодом у ЗМІ розповіли, що Байден пообіцяв Володимиру Зеленському надати Україні ATACMS . Але він зауважив, що це буде невелика кількість ракет дальнього радіуса дії, які мають допомоги у війні з РФ. Водночас співрозмовники видання не уточнили, коли саме наша держава може отримати озброєння чи коли Вашингтон офіційно оголосить про розширення допомоги Києву.
Зокрема, як повідомляє Financial Timesз посиланням на джерела, Адміністрація президента Джо Байдена ухвалила рішення надати Україні ракети ATACMS ще до візиту президента України Володимира Зеленського до США, але вирішила не оголошувати про це публічно.
Окрім того, видання The Wall Street Journal з посиланням на представника американської адміністрації поінформувало, що США вже цієї осені можуть ухвалити рішення про передання балістичних ракет ATACMS Україні. Низка чинників змусила адміністрацію Джо Байдена по-новому поглянути на надання озброєння великої дальності.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Додаткові спроможності переглядаються: у Білому домі відповіли, чи надаватимуть Україні ракети ATACMS appeared first on Прямий.
Схожі новини
Полиці українських супермаркетів масово заповнять імпортні фрукти
В Україні рекордно зросла зарплата для обчислення пенсій
Успіх ЗСУ на Сумщині: 225 ОШБ звільнив Кіндратівку від російських окупантів