День Святого Миколая Чудотворця – одне з найсвітліших і шанованих українцями свят. З Дня святого Миколая починається цикл зимових свят в Україні. З переходом ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар змінилась, зокрема, і дата дня Святого Миколая. Тож цьогоріч українці відзначатимуть це свято 6 грудня.
Основна традиція у день Святого Миколая – це дарування подарунків. Усі ми знаємо, як дітлахи люблять знаходити зранку 6 грудня у себе під подушкою смачні даруночки. Зазначимо, що подарунки потрібно дарувати не лише дітям, а й дорослим. Вважається, що подарунок, зроблений близькій людині в цей день, символізує присутність святого Миколая поруч з нами.
В Україні напередодні свята діти пишуть листа святому Миколаю або озвучують батькам свої побажання. Але спочатку чесно підраховують з рідними свої хороші і погані вчинки. За легендою Святий Миколай цілий рік наглядає за всіма дітьми і дарує подарунки по заслугах. Слухняним кладе під подушку подаруночки, а неслухняним – різки. Вранці діти дивляться під подушку і знають, чи задоволений ними Святий. Адже винагороджуються тільки хороші, добрі і гідні вчинки.
В цей день прийнято ходити до церкви, адже у всіх храмах відбувається служіння на честь святого Миколая. Тому важливо прийти до церкви, поставити свічку та помолитися Миколаю Угоднику, попросивши у нього заступництво.
Ще однією хорошою традицією цього свята є встановлення святкових ялинок на площах. Також у цей день влаштовуються різноманітні передноворічні гуляння та ярмарки. Крім того, у день Святого Миколая прийнято вітати усіх дітей-сиріт.
Нагадаємо, у Києві на Софійській площі до дня Святого Миколая встановлять головну ялинку країни. Дерево буде сніжно-біле з небесно-блакитними гірляндами.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post День Святого Миколая: коли відзначаємо та які традиції appeared first on Прямий.
Схожі новини
Росіяни підпалили колектор з полеглими окупантами біля Часового Яру
Комбат «Купол» висловив підтримку екскомандувачу оборони Харківщини Галушкину
“Тихе місто” Курахово. Епоха великої втоми