fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

День Ракетних військ та артилерії ЗСУ: що це за свято та чому його відзначають у грудні

Сьогодні в Україні відзначається День Ракетних військ та артилерії. Вперше в історії нашої держави святкування відбувається саме 4 грудня.
Чому саме так? З 1997 року цей день відзначався 3 листопада. Це було пов’язано з подіями Другої світової війни, а саме початком операції з визволення Києва від нацистських військ у 1943 році.
Проте у наші дні, за ініціативи Командування Ракетних військ та артилерії та на виконання Указу Президента Володимира Зеленського від 2 листопада 2024 року, свято артилеристів було перенесено на 4 грудня. Таке рішення було ухвалено через бажання відійти від радянського коріння та звернутись до християнських традицій святкування.
Отже, 4 грудня пов’язано з Днем святої Варвари. Свята Варвара вважається покровителькою артилеристів у багатьох країнах. До неї звертаються за захистом від грому та вибухів. Ці вірування пов’язані з епізодом з життя великомучениці — після її трагічної загибелі блискавка уразила її кривдників. Саме грім та блискавка є уособленням артилерійського вогню та зображені на емблемі українських артилеристів.

Розвиток української артилерії бере свій початок з часів козаччини. Зараз ракетні війська та артилерія є окремим родом військ у складі Сухопутних військ та Військово-морських сил Збройних сил України.
Артилерія — це один з основних засобів вогневого ураження противника в операціях, що проводяться Сухопутними військами із застосуванням звичайної зброї. Вона призначена для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів ППО та інших важливих об’єктів. Важко переоцінити роль артилерії у боях з російськими агресорами. Зокрема американська реактивна система залпового вогню HIMARS, яка використовується українськими артилеристами, стала одним із символів українського спротиву.

Проте Україна покладається не лише на західну допомогу. Ми здатні виробляти й власні зразки ефективного артилерійського озброєння. Це, наприклад, РСЗВ “Вільха” та САУ “Богдана”.

Збройні сили України мають 14 артилерійських бригад у складі Сухопутних військ, 1 бригаду й 1 полк у складі морської піхоти, та 1 бригаду у складі ДШВ. Одна з артилерійських бригад, до речі, названа на честь св. Варвари. Командувачем Ракетними військами є генерал-майор Андрій Маліновський.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post День Ракетних військ та артилерії ЗСУ: що це за свято та чому його відзначають у грудні appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією