Після повномасштабного вторгнення Росії в Україні зростає кількість громадян, які розмовляють українською вдома.
Про це свідчать дані опитування соціологічної групи “Рейтинг”.
“Продовжує зростати кількість тих, хто частіше розмовляє українською вдома. Так, сьогодні 51% зазначили, що розмовляють вдома українською (у квітні 2022 – 48%), третина – двома мовами, 13% – російською. Понад половина мешканців півдня і сходу двомовні, близько чверті – російськомовні. Використання російською у побуті зменшилося приблизно вдвічі”, – ідеться у повідомленні.
Порошенко: війна показала, що ми все з 14-го року робили правильно, армія, мова, віра, ЄС і НАТО – важливі
76% опитаних вважають українську мову рідною, 19% – російську. Водночас 30% російськомовних назвали своєю рідною мовою українську.
86% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною мовою. 10% підтримують статус російської, як офіційної в окремих регіонах, лише 3% за російську як другу державну мову в Україні.
Понад половина опитаних до війни постійно спілкувалися українською мовою, чверть – інколи, кожен п’ятий – рідко або ніколи.
Окремі норми “Закону про медіа” сприяють “розмінуванню” культурного кордону з Росією – заява спільноти “Мова об’єднує”
За останні півроку кількість тих, хто почав постійно спілкуватися українською, збільшилася до 64%. Інколи говорять українською 24%, рідко або ніколи – 12%. Частіше почали використовувати українську мешканці півдня і сходу, переселенці.
19% українців з початку війни перейшли на постійне або частіше використання української мови. Загалом з початку війни 41% російськомовних та двомовних почали частіше говорити українською, з них 24% – постійно, 17% – частіше.
Як повідомлялося, у школах Києва не викладатимуть російську мову й не проводитимуть навчання мовою країни-агресорки.
Окрім того, кабінет міністрів скасував дозвіл на продаж в Україні продуктів, які не мають етикетки з українською мовою.
Зазначимо, Міністерство культури та інформаційної політики розробило законопроєкт про встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування.
До слова, Європейський союз проголосував за приєднання України до спільного мовного простору. Дане рішення було прийняти одноголосно.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Дедалі більше українців використовують у побуті державну мову – опитування appeared first on Прямий.
Схожі новини
Едінбург планує запровадити туристичний збір
Україна повернула з полону хуситів трьох моряків
В окупованому Бердянську підірвали трьох працівників ФСБ