fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Дайте гроші – ми хороші: без допомоги США ми б давно перетворились на українських талібів

Джерело: Facebook-сторінка автора
Три роки “стратегію”, якої дотримується Україна у взаєминах із зовнішнім світом, можна звести до кількох слів: “Дайте гроші – ми хороші”. Можна замінити “гроші” на “зброю”, а “хороші” на “демократичні”, “прозахідні”, “героїчні” тощо. Парадигма взаємин від цього принципово не змінюється.
З поверненням до Білого дому Трампа ця “стратегія” більше не працює. Давати гроші “our son of a bitch” тільки тому, що це “our son of a bitch” більше ніхто (принаймні у Вашингтоні) не буде. Подобається це нам чи ні. Наразі це просто доконаний факт.
І поки Зеленський та його команда намагаються звабити бізнесменів, що посіли провідні місця в новій американській адміністрації, “рідкоземельними металами” та іншими багатствами українських надр, на часі нагадати українцям про просту вдячність.
Бо можна до хрипоти сперечатися, хто більше допоміг Україні – Байден чи Трамп, чи могли (і чи мали) американці допомагати більше і рішучіше, можна сперечатися про реальний обсяг та ефективність американської допомоги, можна навіть згадати роль США у роззброєнні України в 1990-х та скільки американські компанії заробили на російсько-українській війні, але факт залишається фактом: без американської допомоги ми б давно перетворились на “українських талібів”. Повторюючи трагічну історію армії без держави…

Україна стоїть перед небезпечним поворотом не туди

Тому на часі подумати про символічний жест подяки американському народу від народу України. Як щиру вдячність за підтримку у час найважчих випробувань.
І тут за зразок може правити Netherlands Carillon – Нідерландська дзвіниця, яка свічкою здіймається між Арлінгтонстким національним військовим цвинтарем і Монументом морській піхоті США.
На цій 39-метровій споруді є скромний, але неймовірно влучний напис: “From the people of the Netherlands to the people of the United States of America”. А 53 дзвони нагадують, що президенти приходять і уходять, а народи – в усьому своєму багатоголоссі – залишаються.
Символічно, що цю памʼятку зведено не коштом уряду Нідерландів, а за приватні пожертви голландського бізнесу та простих людей. From people to people…
Я мрію, коли українцям вистачить стратегічності та шляхетності (а вдячність – це перша ознака шляхетності) звести в американській столиці не тільки памʼятник Шевченку та Голодомору (що безумовно важливо), але й монумент вдячності американському народові за підтримку у найважчі часи новітньої української історії.

Розмови Трампа з Путіним: чи погодився Кремль припинити вогонь

Коли український бізнес (і не тільки), який так масово цього року прилетів на Ukrainian Week – присягнути на вірність Трампу, навчіться дякувати своїм щирим друзям в Америці не тільки на словах. Бо Трамп минеться, а Америка залишиться.
Поки ж частина української делегації напевно вперше в житті молилась на національному молитовному сніданку: бо чого не зробиш, аби побачити живого Трампа. Частина, потусивши у Вашингтоні, полетіла до Лас-Вегаса – вірогідно лобіювати інтереси України у тамтешніх казино. Частина вже відкорковує шампанське в передчутті покарання “українських корупціонерів” ревізорами з Вашингтона.
І ніхто наразі не задумався, як нам подякувати американському народові за неймовірну підтримку в перебігу російсько-української війни. Підтримку, без якої ми б давно партизанили у криївках…
І от коли в українців зʼявиться проєкт монумента вдячності “From the people of Ukraine to the people of the United States” – тоді будемо вважати, що ми склали іспит на зрілість. І з утриманців, з нації “дайте гроші – ми хороші” перетворились на справжніх партнерів великої держави (яка, до речі, також наразі переживає не найкращі часи).

Фінансування телемарафону з бюджету ставить під ризик допомогу ЄС Україні: про що йдеться

Нагадаємо, Офіс Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) в Україні отримав наказ зупинити всі проєкти та видатки на них. Це сталося після розпорядження Державного департаменту США щодо зупинки програм допомоги іншим країнам на 90 днів для аудиту.
Cлід зазначити, що в Україні USAID зокрема займається підтримкою відбудови шкіл, наданням медичних послуг, ремонтом критичної енергетичної системи.
При цьому американський бізнесмен Ілон Маск, якого президент Дональд Трамп призначив керівником комісії з оптимізації витрат, заявив, що його команда працює над ліквідацією Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Згодом стало відомо, що програма міжнародної допомоги США, зупинена раніше для перегляду, частково відновила свою роботу. Держсекретар США Марко Рубіо, який тимчасово очолює Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), заявив, що деякі ініціативи отримали дозвіл на продовження, оскільки вони відповідають національним інтересам США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Дайте гроші – ми хороші: без допомоги США ми б давно перетворились на українських талібів appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією