Технічна частина переговорного процесу про вступ України до ЄС може зайняти лише два роки, що стане рекордом для країн-кандидатів. Водночас політична частина переговорів може затягнутися.
Про це, як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
“Зазвичай такі переговори тривають 5-7-8 років. Наша амбіція – зробити це набагато швидше, за два роки”, – зауважив він.
Досягти цього, за словами прем’єра, має допомогти консенсус суспільства щодо європейського шляху країни.
“Яка ще країна могла відповісти на опитувальник лише за три тижні? А для якої період між подачею заявки до отримання статусу кандидата тривав лише 3 місяці? Однак, коли я кажу про можливість дуже швидких переговорів із ЄС, я не лише базуюсь на цій швидкості. Уряд вже розробив дорожню карту, яка розписує, як пройти цей шлях за два роки, фіксує наші вузькі місця та визначає, як їх пройти. Це й дає мені підстави для такого оптимізму”, – пояснив він.
Україна готова до демілітаризації Криму – Шмигаль
Водночас Денис Шмигаль не виключає, що політична частина переговорів може затягнутися.
“Здобуття політичного консенсусу (між країнами ЄС щодо прийняття України – ред.) стане ще одним викликом для нас. Ми вже зараз маємо знайти всі аргументи для наших партнерів. І при цьому не забуваймо, що Росія продовжує інформаційно та гібридно впливати на ЄС і буде гальмувати наш вступ”, – резюмував він.
Що стосується початку переговорів з ЄС, то Денис Шмигаль впевнений, що всі необхідні передумови будуть виконані Україною до кінця року: “Ми повністю прописали дорожню карту 107 законодавчих та нормативних актів, всі з яких вже опрацьовані урядом. Із них 60 вже внесено у Раду, а решта – буде внесена протягом місяця. Тож до кінця року ми виконаємо всі необхідні умови, щоб Україна могла перейти до перемовин з ЄС про членство”.
Крім того, за словами Шмигаля, в уряді розраховують на підтримку Чехії, яка наразі головує у ЄС. Ці питання будуть підняті на спільному засіданні урядів України та Чехії, яке заплановано провести наприкінці жовтня.
Кабмін схвалив проєкт держбюджету-2023: у пріоритеті – армія і соціальна сфера
Нагадаємо, як заявив прем’єр-міністр 11 вересня, Україна хоче до кінця цього року виконати всі сім умов Єврокомісії при наданні статусу кандидата і має амбіцію стати повноцінним членом Євросоюзу максимум за два роки. Також раніше глава уряду повідомив, що Україна виконала майже 70% Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Тим часом, як повідомлялося раніше, Україна планує стати членом Європейського Союзу в рекордні терміни. В уряді вважають, що процес вступу займе до п’яти років.
Водночас наприкінці червня у Кабінеті Міністрів назвали приблизні терміни вступу України до Європейського Союзу. Там вважають, що ця процедура буде тривалою, і Україна може розраховувати на членство в ЄС не раніше 2029 року.
Як відомо, лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради 23 червня підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові.
Як повідомляв “Прямий”, завдяки спільній позиції президента України Володимира Зеленського та лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, які працювали з міжнародними партнерами щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС, Києву вдалося отримати консолідовану підтримку Заходу.
Раніше Європейська комісія опублікувала перелік подальших кроків, які Україна має виконати на своєму шляху до вступу в ЄС. Водночас там відстежуватимуть прогрес України у виконанні цих кроків та звітуватимуть про них разом з детальною оцінкою країни до кінця 2022 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Це стане рекордом для країн-кандидатів: Шмигаль повідомив, коли Україна зможе стати повноправним членом Євросоюзу appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні з січня всі субсидії зазнали змін
Банкір з України фінансував війну рф проти України
Яка нинішня ситуація на валютному ринку України