Культурні інституції закликають зупинити наказ Держкіно щодо “реорганізації” Національного центру Олександра Довженка. Рішення там називають “прямою репутаційною втратою” для всієї України у той час, коли до неї прикута увага світу.
Про це йдеться у зверненні Українського інституту, Мистецького Арсеналу та PEN Ukraine до президента, премʼєр-міністра та Кабінету Міністрів України.
Підписанти звернення переконані, що наказ призведе до фактичного згортання однієї з найпомітніших та найуспішніших інституцій української культури та культурної дипломатії, зруйнує цілісну інституційну модель “Довженко-Центру” та послабить спроможність України розповідати свою історію на міжнародній арені в умовах безпрецедентної уваги світу до нашої держави.
“Закликаємо Кабінет Міністрів України зупинити рішення підпорядкованого йому Державного агентства України з питань кіно щодо “реорганізації” “Довженко-Центру”, який представляє Україну у Міжнародній федерації кіноархівів та є цілісною організацією, що довела свою ефективність як в Україні, так і за її межами”, – йдеться у заяві.
Музиканти, актори та режисери: п’ять зірок, які відвідали Україну під час війни
Крім того, українські культурні діячі проводять аналогію з музеями, заявляючи, що у такому разі кожен з них мали б розділити на кілька установ, встановивши бар’єри між ними, що унеможливило б виконання місії сучасної культурної інституції.
Це повністю суперечить сучасним підходам до культурного менеджменту, які передбачають мультидисциплінарність, гнучкість, постійний пошук нових сенсів та опору на культурну спадщину, – додали автори заяви.
“Послаблення інституцій та успішних агентів культурної дипломатії, яким нині є Довженко-Центр, їх реорганізація чи ліквідація, розхитування організаційної структури, позбавлення матеріальних культурних активів, таких як фільмофонд, тиск на команди є прямою репутаційною втратою для всієї країни та вкрай негативним сигналом для міжнародної спільноти, що виходить далеко за межі культурного поля”, – наголошується у зверненні.
Нагадаємо, кінофестиваль Docudays UA закликає Держкіно відкликати наказ про реорганізацію “Довженко-Центру”, адже цей документ має всі ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності та зрадою національних інтересів.
Окремі норми “Закону про медіа” сприяють “розмінуванню” культурного кордону з Росією – заява спільноти “Мова об’єднує”
Як відомо, Держкіно видало наказ про реорганізацію “Довженко-Центру”, що може означати фактичну ліквідацію національного кіноархіву. Відповідати за кінематографічну спадщину України відомство доручає фейковій установі часів Віктора Януковича і на поталу кадрам глави ОП Андрія Єрмака.
Згодом на сайті Кабінету Міністрів розмістили петицію щодо скасування реорганізації “Довженко-Центру” в Києві. Її опублікували 17 серпня, одразу після новин про “ліквідацію” національного кіноархіву.
Тим часом Державне агентство з питань кіно відреагувало на звинувачення у ліквідації “Довженко-Центру”. Там запевнили, що їх наказ передбачає лише реорганізацію і створення трьох окремих підприємств.
До слова, на початку серпня міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що держава зараз не має коштів на фінансування українського кіно.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Це стане негативним сигналом для світу”: культурні інституції закликали чинну владу не допустити ліквідації “Довженко-Центру” appeared first on Прямий.
Схожі новини
Скандальна відома компанія “Кінокіт” заробила на “Єдиному телемарафоні” понад третину мільярда гривень
Скільки українців отримати “тисячу Зеленського”
Суддя незадоволений маленькою пенсією