Національний банк України може уникнути додаткової емісії, якщо США припинять фінансову допомогу Україні.
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю виданню Central Banking.
На питання журналіста, чи доведеться Нацбанку відновлювати емісійне фінансування у разі припинення США фінансової підтримки України, Пишний відповів, що протягом останніх двох із половиною років вдавалося уникати емісійного фінансування бюджету.
“Ми маємо твердий намір не повертатися до нього в майбутньому. Ми не бачимо підстав для відновлення емісійного фінансування” – підкреслив Пишний.
За словами Пишного, сума підтримки, яка була отримана від партнерів минулого року, становила майже 42 млрд дол. Підтверджена сума на 2025 рік – близько 55 млрд дол., що дозволяє створити запас для фінансування дефіциту бюджету і наступного року, коли обсяг міжнародної підтримки, імовірно, зменшиться.
“Якщо виникнуть додаткові потреби, зокрема в оборонному секторі або для відновлення критичної інфраструктури, є три альтернативні джерела, з яких вони можуть бути профінансовані. Перше – за рахунок прогнозованого зростання економіки, що забезпечить збільшення доходів уряду. Друге – за рахунок буфера міжнародної фінансової підтримки, накопичення якого ми очікуємо у 2025 році. Третій – через внутрішній борговий ринок” – пояснює Пишний.
Голова НБУ наголошує, що в майбутньому інструмент монетизації намагатимуться не застосовувати.
“Це стратегія НБУ, яку наразі поділяє уряд України” – зазначив очільник Нацбанку.
Що означає “увімкнути друкарський верстат”?
Емісія – випуск в обіг нових грошових знаків.
Суть емісійних операцій НБУ полягає в забезпеченні такої кількості грошей в обігу, яка необхідна для обслуговування процесу обміну товарами і послугами. Якщо ж гроші випускаються безвідносно до можливостей економіки виробити адекватну кількість товарів та послуг, то гроші починають знецінюватися.
Економічно доцільний обсяг емісії розраховується на підставі макроекономічних показників. Якщо ж Нацбанк починає друкувати кошти для покриття дефіциту державного бюджету, то він штучно створює гроші, які не мають відповідного товарного покриття. Цей шлях призводить до зростання інфляції.
Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна може внести зміни до державного бюджету у 2025 році через зростання військових витрат на тлі скорочення міжнародної допомоги.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чи вмикатиме Нацбанк “друкарський верстат” на тлі припинення фінансової допомоги США: відповідь Пишного appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили 129 атак окупантів: де відбулось найбільше боєзіткнень
Канада, Велика Британія та Франція погрожують Ізраїлю відповіддю через ескалацію в Газі: деталі
Трагедія на Миколаївщині: трирічна дитина загинула внаслідок вибуху гранати у дворі будинку