
Президент України Володимир Зеленський може розглянути скасування змін до Конституції, спрямованих забезпечити європейську та євроатлантичну інтеграцію держави.
Про це написав політолог та народний депутат України VI скликання Віктор Уколов після того, як медіа оприлюднили лист ДБР до апарату Верховної Ради.
Як наголошує політолог, в документі ДБР витребовує з парламенту дані щодо внесення та голосування змін до Конституції, які були ухвалені у лютому 2019 року.
Разом з тим він нагадав, що свого часу Віктор Янукович у 2010 році через Конституційний Суд скасував зміни до Конституції, таким чином повернувши президентсько-парламентську республіку.
Як відомо, відмова України від членства в НАТО є однією з умов мирних переговорів з боку російського диктатора Путіна, однак знайти 300 голосів у парламенті владі буде важко. А от скасувати зміни, внесені Петром Порошенком, простіше, припускають експерти.
Фото: Букви
“Положення Конституції про курс у НАТО та ЄС хочуть скасувати. Зміни до Конституції, внесені з ініціативи президента Порошенка, про обов’язковий вступ України до НАТО та ЄС, – опинилися під загрозою скасування. Неймовірний сценарій відмови від конституційних змін вже одного разу використали – у 2010 році. І справді, у жовтні 2010-го, розглядаючи подання 252 народних депутатів, Конституційний суд скасував зміни до Конституції від 2004 року і цим перетворив Україну знову на президентсько-парламентську республіку. Завдяки рішенню Віктор Янукович отримав права Президента України, якими до нього володів тільки Леонід Кучма”, – пише Уколов.
“Те, що в цей спосіб хочуть ліквідувати зобов’язання органів влади привести Україну до НАТО і ЄС стало відомо випадково – через подання ДБР у новій вигаданій справі проти Петра Порошенка. Розслідуючи нібито події 2010 року про Харківські угоди, ДБР чомусь запросило у Верховної Ради документи про зміни Конституції 2019 року. Пізніше стало зрозуміло, що влада планує звинуватити президента Порошенка ще й у порушенні процедури змін Конституції 2019 року, щоб таким чином дати підстави Конституційному суду їх скасувати”, – переконаний Віктор Уколов.
“Ідея не нова – у 2010 році 252 нардепи, автори подання до Конституційного суду, заявили про нелегітимність закону 2222, який у 2004 році змінив Конституцію, через порушення процедури при його ухваленні. КС погодився з цим і визнав “таким, що не відповідає Конституції закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року № 2222–IV” у зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття”. Тепер у такий спосіб влада хоче атакувати вступ до НАТО і ЄС, тим більше, що розклад сил у Конституційному Суді суттєво змінився. Внаслідок маніпуляцій і тиску частина суддів достроково подала в відставку, що дозволило президенту Зеленському отримати нестійку, але більшість під час ухвалення рішень”, – зауважує політолог.
Водночас народна депутатка Софія Федина у соцмережах також зауважила, що у документі, який ДБР надіслало до Апарату Верховної Ради, є вимога надати інформацію щодо внесення змін до Конституції у 2019 році.
“Так виглядає, що Зеленський планує відмовитися європейської і євроатлантичної інтеграції. Інакше я не можу пояснити звинувачення Порошенка в укладенні Харківських угод, додаючи, як доказ зради – УВАГА – ініціювання ним змін до Конституції щодо закріплення європейської та євроатлантичної інтеграції як вектор розвитку країни”, – зазначає депутатка.
“За версією слідчих Єрмака ініціювання Порошенком закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО)” від 7.02.2019 чомусь так само є у всьому задумі Порошенка “працювати на користь Московії”. То ви відмовлятись від європейського курсу надумали, аби не Порошенко?” – констатує Федина.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чи може Зеленський скасувати зміни до Конституції, спрямовані на європейську та євроатлантичну інтеграцію: відповідь політолога appeared first on Прямий.
Схожі новини
Мільярдери втратили космічні суми через Трампа
Борги українців за мікрокредитами пробили психологічну позначку
Пишний про можливий наступний тираж монет в шагах