fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Чи мобілізовують водіїв-далекобійників: пояснення ТЦК

Відправлення водіїв вантажівок до ТЦК та СП пов’язана з тим, що під час огляду документів не завжди є можливість на місці перевірити всі військово-облікові дані.
Про це заявила пресслужба Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Зокрема, у центрі комплектування акцентували, що водії вантажних транспортних засобів такі ж громадяни України, як і інші.
“Під час огляду документів на КПП не завжди є змога перевірити на місці всі військово-облікові дані. Це пов’язано з тим, що громадяни завчасно не подбали про наявність при собі військово-облікових документів. В таких випадках військовозобов’язаним пропонують проїхати в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки для уточнення даних”, – заявили в ОТЦК та СП.
У пресслужбі наголосили, що вантажівка у такому випадку залишається під наглядом представників правоохоронних органів.

Чи є обов’язковим проходження ВЛК після уточнення даних: відповідь речника Полтавського ТЦК

“Якщо громадянин вважає, що він не підлягає мобілізації, то йому потрібно мати при собі відповідні військово-облікові документи з відмітками, які підтверджують його законні права на відстрочку або з відміткою про зняття з військового обліку. Або документ про належним чином оформлене бронювання”, – додали у пресслужбі.
Водночас скарги водіїв про доправлення до центрів комплектування силоміць не прокоментували.
Зазначимо, нещодавно Асоціація міжнародних автомобільних перевезень України заявила про затримання водіїв вантажівок.
“Працівники РТЦК на посту ДАІ Нижні Ворота Закарпатської області зранку 24 квітня незаконно затримали водіїв кількох вантажівок, які здійснювали транзитне перевезення товарів з Європи до України, … мобілізували й направили для проходження військової служби до військових частин”, – йшлося в повідомленні.
Зазначалося, що майно водіїв та вантаж були залишені в небезпеці й без нагляду.
Нагадаємо, що 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Документ набере чинності через місяць.
При цьому законопроєкт, робота над яким тривала понад пів року, ухвалили без прописаних норм щодо демобілізації та ротації, хоча перші версії документа це передбачали. Натомість законотворці хочуть розробити новий законопроєкт щодо цього.
Рішення ухвалити законопроєкт без згадки про ротацію і демобілізацію для тих, хто вже роками боронить Україну, спричинило критику в політичних колах та у суспільстві. З тексту документа через поправки також прибрали велику кількість санкцій, яких мали б зазнати ухилянти.
Як повідомлялося, 11 квітня Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. Рішення підтримали 283 нардепів. Законопроєкт набуде чинності через місяць після підписання президентом.
Напередодні п’ятий Президент України, лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час виступу з трибуни парламенту закликав повернути норми про демобілізацію та грошові доплати у ЗСУ. Порошенко обурився, що усі домовленості, які були досягнуті під час другого читання законопроєкту про мобілізацію, в останній момент скасували й фактично обдурили військових. За словами Порошенка, на Погоджувальній раді за участі військового керівництва були узгоджені відповідні позиції щодо мобілізації.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чи мобілізовують водіїв-далекобійників: пояснення ТЦК appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією