fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Чорні шершні” в українській армії: як нанодрони Black Hornet допоможуть ЗСУ у розвідці ворожих позицій

Норвегія та Велика Британія закуплять для України мікродрони Black Hornet. Завдяки своїй легкості, безшумності та оперативності, “кишеньковий” безпілотник “Чорний шершень” здатний здійснювати операції у надскладних умовах та передавати оператору високоточні фото та відео в реальному часі.
Про це повідомили на сторінці Міністерства оборони Норвегії.
Зазначається, що Норвегія та Велика Британія об’єднують зусилля для придбання норвезького мікродрона Black Hornet як подарунок Україні. Вартість пакета допомоги становитиме до 90 мільйонів норвезьких крон.
Пакет включає блоки Black Hornet, запасні частини, транспортування та навчання. Фінансування здійснюватиме фонд під керівництвом Великобританії, до якого Норвегія внесла 400 мільйонів норвезьких крон, – йдеться у повідомленні.

фото: Defence Express

“Розроблений у Норвегії дрон є лідером світового ринку. Використовується в ряді країн-союзників, включаючи США і Великобританію. Безпілотник використовується для розвідки та визначення цілей. Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам заявив, що він простий в експлуатації, міцний, його важко виявити і особливо добре підходить для ведення бойових дій у міських районах”, – зазначили в оборонному відомстві Норвегії.

“Від Парижа з любов’ю”: як високомобільні французькі САУ CAESAR “кошмарять” росіян на лінії фронту

Також буде придбана система боротьби з безпілотниками Nightfighter від британської SteelRock Technologies, її вартість становить приблизно на 100 мільйонів норвезьких крон. SteelRock Nightfighter – портативна система, яка забезпечує захист від безпілотників шляхом ефективного глушіння. Вона особливо підходить для захисту невеликих патрулів, артилерійських позицій тощо.

фото: Defence Express

Характеристики

Розмах ротора 120 мм;
Маса 16 грамів (разом з камерою);
Максимальна швидкість 10 м/с;
Тривалість польоту до 25 хвилин;
Цифрова лінія передачі даних перевищує 1000 метрів прямої видимості;
GPS або візуальна навігація по відео;
Автопілот з автономними і керованим режимами;
Слідування заздалегідь розробленим маршрутам;
Керовані електрооптичні камери;
Онлайн відео і фото знімки.

фото: Defence Express

БпЛА PD-100 призначений для збору розвідувальних даних про дії противника в важкодоступних районах у ході виконання бойових завдань. Він оснащений цілодобовими датчиками, що дозволяють оператору виявляти і вести спостереження за військами, технікою і обладнанням противника. Застосовується для оснащення тактичних підрозділів рівня “відділення” і окремих військовослужбовців.

На сторожі неба і землі: як новітні системи ППО NASAMS допоможуть захиститись Україні від російських ракет

“Чорний шершень” забезпечує підвищену ситуаційну обізнаність і безпеку військовослужбовця, надаючи йому можливість самостійно оцінювати обстановку і виявляти загрози. При цьому малорозмірний БпЛА забезпечує практично ті ж можливості, що і більші безпілотні повітряні і наземні апарати.
Існують модифікації цієї персональної розвідувальної системи з БпЛА Black Hornet 2 і Black Hornet 3.

фото: Defence Express

Для своїх компактних розмірів і ваги система пропонує неймовірні можливості.
Кожен “Чорний шершень” має дві денні HD-відеокамери, а також тепловізійну камеру. Завдяки новій тепловізійної ІЧ-камері FLIR Lepton і оптичній HD-камері система забезпечує чітку обробку зображень.

“Відстрілявся і сховався”: як німецькі САУ Panzerhaubitze 2000 знищують російських загарбників на східних рубежах

У нічному режимі Black Hornet здатний підвищувати якість зображення за рахунок використання електрооптичних систем. Це спрощує оператору ідентифікацію цілі, дозволяючи відокремити цивільних від збройного супротивника.

фото: Defence Express

Black Hornet має GPS-датчик для координації дій поза зоною видимості. При цьому безпілотник здатний здійснювати польоти і в зонах, де відсутнє супутникове покриття.
Управління безпілотником здійснюється за допомогою контролера і монітора. Оператор може використовувати контролер для управління дроном вручну, спостерігаючи за його активністю за допомогою сенсорного дисплея. Також можна задати карту руху за допомогою напівавтономного управління.
Але за поєднання таких характеристик доведеться заплатити високу ціну у прямому сенсі слова. Вартість комплекту з двох дронів, пульту управління та зарядної станції становить 40-60 тисяч доларів.

фото: Defence Express

Розмір не має значення: американські дрони-камікадзе Switchblade ефективно знищують ворога у надскладних умовах

Нагадаємо, американська армія готова укласти контракт на постачання далекобійних і потужних дронів-камікадзе Switchblade 600 для України.
Крім того, США планують поставити Україні новітні артилерійські снаряди Excalibur. Ця зброя може стати вирішальним фактором як при контрбатарейній боротьбі, так і при знищенні важливих цілей високоточними ударами.
Тим часом 24 серпня, на День Незалежності України, США виділили Києву три мільярди доларів грантової допомоги. Кошти надійдуть до державного бюджету через механізм Світового банку.
Як відомо, США готуються передати додаткову військову допомогу Україні на суму близько 775 мільйонів доларів. До нового пакета зокрема увійдуть боєприпаси для HIMARS, безпілотники та ракетні системи.
Зазначимо, Адміністрація президента США Джо Байдена не виступає проти ударів української армії по цілях РФ у тимчасово окупованому Криму західною зброєю.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Чорні шершні” в українській армії: як нанодрони Black Hornet допоможуть ЗСУ у розвідці ворожих позицій appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією