fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Чому Польща відмовилась збивати ракети і дрони РФ: коментар Центру глобалістики

На Заході досі бояться ядерних погроз Кремля. Свідченням цього є зокрема те, що Польща спочатку погодилася допомагати Україні збивати російські ракети та дрони, однак згодом відмовилась через вплив західних партнерів.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”.
“Однозначно, що ядерний шантаж – це, певно, єдиний потужний засіб, який залишився в руках Кремля. Я повторюсь, не ядерна зброя, а саме ядерний шантаж. І те, як реагує світ на російські ядерні страшилки, свідчить про те, що цей інструмент діючий. І по ходу того, як останні роки Росія виходить з міжнародних угод, які підписували і Радянський Союз, і Російська Федерація, це ще одне свідчення того, що Росія намагається підвищувати ставки”, – зазначив він.
При цьому Лакійчук висловив переконання, що західні союзники досі побоюються ядерних погроз Кремля.

Нова ядерна істерія в Росії: чого хоче Кремль і що може загрожувати Україні

“Один з моментів, через що наші міжнародні партнери так, м’яко кажучи, дозовано допомагають Україні, є саме те, що чим далі від наших кордонів, тим більше бояться ядерних погроз Кремля. Біля наших кордонів наші сусіди розуміють, ось вона небезпека, російські “зелені чоловічки”, оце його ядерна зброя. А для Великої Британії, Америки, іншої півкулі – вони не бачать цих “зелених чоловічків”. Для них саме ядерний шантаж є найнебезпечнішими діями Кремля”, – пояснив експерт-міжнародник.
“Реальність залишається тою, що світ боїться російської ядерної зброї. Світ той, що є носіями, власниками ядерної зброї, і світ, який не має власної ядерної зброї, і тепер держави, які її не мають, кажуть ні. Після нападу Росії на Україну єдине, що може стримати таких мерзотників, – це власне ядерна зброя”, – додав Лакійчук
На його думку, свідченням того, що ядерний шантаж країни-терориста працює, є те, що Польща спочатку погодилася допомагати Україні засобами ППО, а згодом відмовилась через вплив західних партнерів.

Західні союзники готові надати дозвіл на удари вглиб території РФ, але бояться ядерної війни – дипломат

“Згода Польщі допомагати засобами ППО Україні, більш того, захищати свій повітряний простір від російських нападів була прописана в українсько-польській безпековій угоді. Чому не запрацювала? Тому що втрутились наші більш впливові партнери, які саме бояться ядерного шантажу Росії. От ядерний шантаж Росії призводить до таких реальних результатів впливу на тих, хто вже в цей ядерний шантаж не вірить. Поляки, українці, прибалти розуміють, що так Путін може скинути тактичну ядерну зброю на нас. Всі це розуміють. Але це зовсім не залежить від того, чи готові ми лягти під його п’яту”, – резюмував Лакійчук.
Нагадаємо, 30 серпня заступник міністра оборони країни Павел Залевський, як інформує Оnet, заявив, що Польща не збиватиме російські безпілотники та ракети над територією України і не буде тренувати на українській території військових. За його словами, польська влада “не розглядає в жодному форматі те, що є одним з українських очікувань”.
При цьому міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтервʼю британському виданню Financial Times заявляв, Польща зобовʼязана збивати російські ракети і дрони над територією України, якщо вони прямують у напрямку Польщі.
Окрім того, він зазначив, що Польща зобов’язана гарантувати безпеку своїх громадян, всупереч побоюванням, що перехоплення ракет над українською територією можуть втягнути НАТО у війну з Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чому Польща відмовилась збивати ракети і дрони РФ: коментар Центру глобалістики appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією