fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Час вдарити по українській мові?

Політолог Віктор Таран повідомив про чергову кризу у зоні відповідальності міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета.

Після гучного скандалу з “Києво-Могилянською Академією”, Шкарлет може втратити вплив на НацКомісію зі стандартів державної мови, де його протеже Орися Демська втрачає статус голови комісії.

Останні тижні довкола НацКомісії відбуваються доволі не прості процеси. Скандали та взаємні звинувачення між членами та головою, з кожним днем стають все гострішими. Але поки вони знаходяться на третьому плані на фоні ймовірного вторгнення Росії в Україну відійшли на другий інформаційний план.

Суть конфлікту – управлінська криза в Національній комісії зі стандартів державної мови, яка на жаль, стала закономірним результатом повного ігнорування з боку О. Демської принципів роботи Комісії як колегіального органу

На думку її опонентів, голова НацКомісії Демська порушила принцип колегіального прийняття рішень і в обхід волі її членів, своїми указами ухвалювала одноосібні рішення. Окрім того, комісія працює не прозоро. На сайті комісії не публікують протоколи, а це публічна інформація. На сайті немає опублікованих всіх рішень. Якщо подивитися рішення за 2020 рік, то складається враження, що комісія взагалі не працювала.

Незважаючи на публічні протести членів комісії (наприклад заступника Володимира Мозгунова) Демська й далі продовжувала намагатися керувати комісією в ручному режимі.

Це тривало до тих пір, поки 9 лютого,після її чергового демаршу та фактичного самоусунення від виконання своїх службових обов‘язків, головування взяв на себе Заступник Голови Комісії.

А далі починається найцікавіше. Формально кворум засідання був. У залі засідання були присутні 5 членів комісії (один з яких дистанційно, з причини наявності ковіду), а отже рішення Комісії можна вважати легітимним.

Однак Демська вважає інакше.

Чому? Тому що 9 лютого Комісія провела голосування, згідно з яким її було усунуто з посади Голови Комісії через недовіру більшості членів Комісії.

Пані голова проти та звинувачує опонентів у рейдерстві. Але факт лишається фактом – 2/3 комісії проголосували проти неї та її не прозорого стилю керівництва.

А тепер найцікавіше – що нас чекає далі? Варіантів безліч. Від судів та втручання в процес представників КабМіну (зокрема Тараса Креміня) до пошуку компромісів.

Але чим би не закінчиться це протистояння в будь-якому разі, сподіваюся, практика “ручного керування комісією”, яку впровадило попереднє керівництво, відійде в минуле.

Нагадаємо, що раніше в ЗМІ з’являлася інформація, що Демська зробила подарунок міністру, вручивши сертифікат Шкарлету 19 жовтня 2021 року – саме у день народження міністра.

Поділитися цією публікацією