fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Б’ють та не кормлять: у 90% звільнених з полону стражадють анорексію – секретаріат омбудсмена

Українці в російському полоні зазнають знущань, а 90% тих, хто повернувся завдяки обміну, мають дуже істотну втрату ваги.
Про це в інтерв’ю Волинській службі новин сказав очільник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роман Романюк.
“90% усіх полонених, які повернулися, мають шалену втрату ваги, з них просто знущалися, били. Можна багато жахливих речей говорити, але елементарно – їх не годували, чи годували водою. Це жах. 90% усіх військовополонених страждають на анорексію – це ненормально і є порушенням усіх прав”, – розповів Романюк.

Чоловіки повернулися без кінцівок, сліпими та у вкрай важкому стані: дружина полоненого захисника “Азовсталі”

За його словами, Офіс омбудсмена активно залучений і включений в переговорні процеси щодо обміну полоненими, вони відбуваються за підтримки та сприяння Дмитра Лубінця.
Романюк констатував, що переговори щодо обміну йдуть дуже складно, але у зв’язку з контрнаступом ЗСУ обмінний фонд збільшився на тисячі осіб. “Збройні сили вели активні наступальні операції: Ізюм, Лиман, Балаклія. Зрозуміло, що велику кількість знищили, але теж багато захопили в полон. Росіяни здаються, бродячи по полях три-п’ять діб і не розуміючи, хто вони і що вони”, – розповів він.
Чиновник також додав, що він не має права називати кількість росіян, узятих у полон росіян під час контрнаступу, але зауважив, що їх – багато.
Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що до великої кількості звільнених 21 вересня українських полонених окупанти застосовували дуже жорстокі тортури.

Понад 400 полонених бійців “Азову” вивезено у СІЗО на території Росії

13 жовтня Україна повернула 20 військовополонених – серед них бранці з Оленівки та захисники Запорізької АЕС. 11 жовтня відбувся черговий обмін військовополоненими з РФ, внаслідок якого звільнено 32 двох українських бійців. 29 вересня внаслідок обміну вдалось повернути шість українців – чотирьох морських піхотинців і двох цивільних.
Зазначимо, як розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр, станом на 2 жовтня вже проведено 24 обміни полоненими, 808 осіб повернуто з полону.
Тим часом керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що Україна веде перемовини з Російською Федерацією щодо обміну за принципом “всіх на всіх”.
Як відомо, РФ утримує в полоні 2,5 тисячі українців. При цьому серед полонених багато цивільних, яких загарбники повинні повертати, а не обмінювати.

Поділитися цією публікацією