Мер Берліна Франциска Ґіффай провела півгодинні перегори з невідомим, який за допомогою технології діпфейк видавав себе за міського голову Києва Віталія Кличка.
Про це повідомляє видання DW.
США, Велика Британія та Німеччина оголосили про спільну підтримку України
Про дивний інцидент розповіли в канцелярії Сенату Берліна, там запевнили, що відеодзвінок припинився, як тільки Ґіффай зрозуміла, що це – діпфейк.
“Жодних ознак того, що відеоконференція проводилася не з реальною людиною, не було. Очевидно, це діпфейк. Для розслідування викликали поліцію”, – резюмували у відомстві.
Прессекретарка мера Берліна Ліза Фрікс, пояснила, що спочатку не було жодних занепокоєнь щодо особистості співрозмовника. Псевдомер Києва цікавився про справи українських біженців, уточнював цифри.
Проте коли нібито “Кличко” почав наголошувати, що біженці намагаються отримувати соціальні виплати в столиці Німеччини у німецьких партнерів з’явились певні сумніви.
Також від самозванця прозвучало прохання підтримувати молодих українців, які повертаються на Батьківщину воювати. Остання тема найбільше здивувала Ґіффай, адже зовсім не була пов’язана з війною. Несправжній “Кличко” попросив Берлін посприяти проведенню гей-параду в Києві. Після цього відеодзвінок і перервався.
На жаль, це частина реальності, що війна ведеться всіма засобами — в тому числі онлайн, щоб підірвати довіру та дискредитувати партнерів та союзників України,
– зазначила Ґіффай.
Зазначається, що німецьке видання Bild зв’язалося з справжнім міським головою Києва. Кличко запевнив, що невдовзі сам поговорить зі своєю колегою з Берліна з допомогою офіційних каналів. Мійський голова запевнив, що добре володіє німецькою, отож перекладач йому не знадобиться.
У Німеччині вперше конфіскували майно російських громадян
У відповідь Ґіффай подякувала і зазначила, що самозванець хотів розмовляти російською мовою, використовуючи допомогу перекладача. За її словами, псевдомер виправдовувався, що нібито, співробітники навколо не розуміють німецької мови.
Довідка: діпфейк – Це методика синтезу зображення людини з використанням штучного інтелекту. Таким чином одні відеозображення синтезують з іншими. Діпфейки часто використовують для дискредитації знаменитостей або публічних осіб.
До слова, російські пропагандисти поширюють фейк про примусову мобілізацію жінок до лав Збройних сил України.
До того ж в у Центрі протидії дезінформації при РНБО спростували російські фейки про спалахи холери в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Бургомістр Берліну поспілкувалась із фальшивим мером Києва: у Німеччині почали розслідування appeared first on Прямий.
Схожі новини
Стокгольм хоче взяти міграцію під контроль
В Україні значно подорожчали комуналка
Угорщина депортувала колишнього українського дипломата, звинувативши його у шпигунстві