fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Атака на Часів Яр: чи вдасться росіянами захопити місто до 9 травня?

Джерело: Telegram-канал автора 
Щодо взяття Часового Яру на 9 травня…
Абсолютно не дивно, що був відданий такий наказ командуванням російських окупаційних військ (РОВ). У російських окупантів вкрай маніакальний фетиш на дати, Новий рік, день народження Путіна, 1 травня, 9 травня, навіть День конституції України і День Незалежності для них вкрай тригерні, на які вони завжди планую якусь підлість. Не забуваємо 2 травня, як “особливу пропозицію” для Одеси, і нещодавно ми могли бачити на 10 квітня, день визволення Одеси від нацистів, багаторазовий удар балістичними ракетами по місту та області.

Земля, випалена снарядами: який вигляд має зруйнований Часів Яр

Вони хворі, вони маніяки, вони прив’язуються до дат. Але.
Але, Часів Яр їм до 9 травня не захопити.
Саме по собі місто являє собою укріпрайон і хоча воно менше за Бахмут і Авдіївку, але це висота, причому зі складним для наступу противника ландшафтом. Місто, порівняно з Бахмутом і Авдіївкою, має свої плюси і свої мінуси.
Плюси це висоти, хороші для артилерії, але користі від них, коли дефіцит боєкомплекту? Це фактор. А якщо дефіциту БК немає? Це кратна перевага. Плюси – і Сіверський Донець, канал, який є природною перепоною, що відіграє роль навіть деякої розмежувальної лінії.
До мінусів можна віднести… Без уточнень, але головне те, що розгорнути повноцінний наступ на місто без контролю Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки, росіяни не зможуть. Тобто для початку їм необхідно буде розв’язати питання з цими н. п. Нагадаю, що встановити контроль над Іванівським РОВ намагаються з минулого року, а повернути контроль над Кліщіївкою та Андріївкою… аналогічно.
Крім того, відчайдушні спроби командування 11-ї ОДШБр в Іванівському призводять до того, що дане формування сточується і загалом в якийсь момент може втратити боєздатність, і його змушені будуть виводити з-під Часового Яру.
Нагадаю, що резервну 11-ту ОДШБр 1 грудня 2023 року вивели зі складу 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу, і разом із 56-ю і 83-ю ОДШБр (які так само були резервні) включили до складу формування Повітряно-десантних військ (ПДВ) для централізації управління десантурою.

Росіяни націлились на Часів Яр: чи повторить місто долю Авдіївки?

Цю бригаду вельми активно “юзають” у напрямку Іванівського, щоб продемонструвати військово-політичному керівництву, мовляв, нова концепція застосування військ, які вистрибують із транспорту, що рухається над землею, з криком “Гойда!”, правильна і має право не тільки на життя, а й на подальшу реалізацію, з урахуванням усіх супутніх бюджетних інвестицій, у вигляді окремого корита.
У певному сенсі, Іванівське для командування ПДВ – це шанс довести кров’ю і м’ясом 11-й ОДШБр з далекого Улан-Уде, що вони “можуть”. Тому, не здивуюся, якщо командування готове заради цього села покласти всю бригаду, але досягти поставленої мети.
Загалом щодо присутності формувань РОВ у районі Часового Яру критичних змін не спостерігається, а саме:
– у районі Богданівки залучені299-й і 331-й ПДП 98-ї ПДД, з метою виходу на Калинівку і перерізання траси 0506. Вони відповідають за створення тиску на Часів Яр із півночі;
-Іванівське – суїцидники з 11-ї ОДШБр і 217-го ПДП 98 ПДД і 102-го МСП 150 МСД 8-ї Загальновійськової армії РФ. Завдання – охоплення Часового Яру по трасі 0504 з півдня і вихід на Ступочки. Не виключено, що їм вдасться досягти поставленої мети з Іванівським, але ціною повного зникнення 11-ї ОДШБр. Можливо, не вдасться, але 11-та ОДШБр все одно вже ніколи не буде такою, як раніше;
-Кліщіївка та Андріївка під ударом в основному підрозділів 3 Армійського корпусу (АК) зокрема 1008-ї та 1194-ї МСП ТрВ 6-ї МСД. Контроль цих сіл для РОВ обумовлений необхідністю створення буфера безпеки для південного флангу, під час руху від Іванівського на Ступочки.
Крім задіяних російськими військами у цьому районі підрозділів 2 і 3 АК, а також регулярної десантури, біля Часового Яру оперує “Добровольчий штурмовий корпус” (ДШК).

Росіяни рекордним силами рвуться до Часового Яру. Чи встоїть українська оборона?

Очевидно, що до 9 травня РОВ не зможуть не те, що захопити Часів Яр, а й навіть створити для чергового епічного наступу всі необхідні умови.
Тобто, чергова фетиш-дата буде однозначно зірвана, насамперед завдяки титанічним зусиллям наших воїнів, які в умовах затримок постачання від міжнародних партнерів, вкрай потребують вашої допомоги.
Нагадаємо, як повідомив головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський, російське військове керівництво поставило перед своїми військами завдання захопити Часів Яр до 9 травня.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Атака на Часів Яр: чи вдасться росіянами захопити місто до 9 травня? appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією