fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Міноборони не проводить закупівлі для військових: у чому проблема

Джерело: Facebook-сторінка автора
Як побороли корупцію в закупівлях Міністерства оборони України? Дуже легко. Там просто вже декілька місяців майже перестали закупати речове майно!
Як результат – наші нові мобілізовані бійці дійсно вже отримали зимову форму. Але тепер за свої гроші вимушені докуповувати то, чого багатьом не вистачає: білизну, підсумки, зимові черевики, спальні килими, матраци, подушки, ковдри, простирадла тощо…
Додам, що зимові куртки на діючих військових МО видали, але якщо буде додаткова потреба, то на складах Міноборони запасу вже нема і новим мобілізованим видавати буде нічого. Я вже не кажу, що давно треба було переглядати діючи з мирного часу норми носки, бо зрозуміло, на фронті неможливо мати один комплект форми на рік. Що робити бійцю, коли форма сира, або зіпсувалась чи порвалась в бою?

Це питання нашого з вами фізичного виживання. Буквально

Но головне те, що ми маємо на сьогодні такі величезні проблеми:
– ГШ і його служби тилу дають на МО потреби;
– гроші на ці закупівлі є в бюджеті (і навіть додатково у резервному фонді);
– але з приходом в МО нового керівництва їх навіть бояться брати. Бо це відповідальність. І “як би чого не вийшло”…
Тому попри те, що стараннями Мінекономіки та небайдужої Дани Ярової з травня 2023 всі закупівлі речового майна МОУ вже на Прозорро, незважаючи, що завдяки жорсткої конкуренції вітчизняних виробників ціни постачань зараз мінімальні і у 2023 значно нижче ніж у 3-4 кварталі 2022 (а якщо порівнювати з закупками китайсько-турецької продукції в 2022 – то вдвічі дешевше!), відповідальні в МО чомусь чекають, коли запрацює нова Агенція закупівель у сфері оборони під керуванням Арсен Жумадінов. Але це станеться не раніше другого кварталу 2024. І то, якщо бистро пройдуть потрібні узгоджувально-бюрократичні процедури. А що робити до того з негайними потребами? Бо вже зараз склади майже пусті.
І якщо терміново не почати приймати рішення, то гарантую – не пройде і місяця, і всі (як це було навесні 2022) почнуть кричати, що немає броні, немає форми, немає касок, волонтери – рятуйте! Бо пора зрозуміти: якщо під час війни нічого не робити – це не менший злочин, коли посадові особи вибудовують схеми, щоб щось вкрасти!
Вітчизняні виробники легпрому, які спеціалізуються на виробах для військових (а це дуже непрості вироби, бо у всіх відомствах доволі складні ТУ) на жаль здебільшого хто з жовтня, хто з листопада простоюють, лише одиниці можуть дозволити собі працювати на склад. Це може привести до того, що коли у МО з’являться (а вони з’являться!) негайні потреби, то знов, як і рік тому доведеться втридорога закупати продукцію в імпортерів, за валюту, по передоплаті (яку в цьому році не давали навіть частково вітчизняним виробникам), та сумнівної якості.

Повністю заблоковано роботу Міноборони по тилу, зброї та міжнародній допомозі: що сталось

Не хотів “виносити сміття”, але пора вже голосно про це все казати, бо буквально декілька простих, але негайних менеджерських рішень уповноважених осіб Міноборони можуть врятувати ситуацію. Рустем Умеров, Дмитро Кліменков, долучитесь, будь ласка, до вирішення! І справа не тільки в речовому майні, бо по всім напрямкам однаково. А всі виробники вам в цьому на все 100% допоможуть!
Дивіться ще відео від Дани Ярової на цю ж тему. Вона входить, до речі, і в Громадську раду при МОУ і в тендерний комітет, але вже декілька місяців б’ється і нічого не може подіяти…
Одразу після публікації отримав зворотний зв’язок від профільного заступника міністра Дмитра Кліменкова. Дмитро запевнив, що департамент закупівель все ж таки встигне в цьому році оперативно провести необхідні процедури, щоб заявка тилу ГШ була виконана.

Рахункова палата підтвердила дані ЗМІ щодо завищення Міноборони цін на харчові продукти

Крім того, він пообіцяв на наступному тижні зібратись разом з виробниками форми, взуття, білизни, щоб обговорити всі проблеми, як сьогоднішні, так і накопичені ще з початку року, задовго до призначення нової команди. Часу обмаль, але виробничникам їхати, а не шашечки, так що ми точно впораємося, головне – нікому вже зараз не гаяти часу, робити свою справу чітко й ефективно…
Нагадаємо, за словами члена Антикорупційної ради при Міністерстві оборони України Дани Ярової, після призначення Рустема Умєрова очільником оборонного відомства, там припинилась робота за напрямами – тил, зброя, міжнародна допомога.
на неточності та помилки, яких начебто припустилися журналісти у своїх висновках.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
 
The post Міноборони не проводить закупівлі для військових: у чому проблема appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією