Держаудитслужба України затягує розслідування НАБУ про корупцію у Дніпропетровській ОДА – про це йдеться у статті журналістки Тетяна Безрук «Свій до свого по своє. Чи є перспектива у кримінальної справи Тимошенка/Голика/Резніченка?», яку публікує видання «Дзеркало тижня». ДАСУ, зокрема, затримує надання слідству висновку про аудит витрат на ремонт доріг, на які виділяв гроші департамент ЖКГ Дніпропетровської обласної державної адміністрації під керівництвом Валентина Резніченка. Таким чином блокується подальша робота Національного антикорупційного бюро для проведення експертизи, щоб підсумувати досудове розслідування у справі про виділення 1,5 мільярда гривень пов’язаній з ексглавою ОВА фірмі.
Оскільки НАБУ не має власної експертної установи для проведення експертизи щодо встановлення збитків, воно вимушене замовляти аудит у інших структур. «Процедура аудиту в справах НАБУ від Держаудитслужби виглядає так: експерт під час досудового розслідування спільно зі слідством працює над матеріалами, які йому необхідно проаналізувати. Фактично людина з аудиторської служби безпосередньо ознайомлена з матеріалами слідства. І коли аудит у справі Дніпропетровської ОДА та компанії «Будінвест інжиніринг» було здійснено, а людина з Держаудитслужби, яка його проводила, знайшла збитки й мала написати висновок, почали відбуватися дивні речі», – зазначає журналістка.
Зокрема, Державна аудиторська служба України стала затягувати надання слідству висновку, який потрібний НАБУ для наступних кроків у роботі та проведення експертизи, щоб підсумувати досудове розслідування. Юридично Державна аудиторська служба прямо підпорядкована Міністерству фінансів України, очільник якого Сергій Марченко є спортивним партнером і добрим другом Юрія Голика –консультант офісу президента у програмі «Велике будівництво», якого пов’язують із ТОВ «Будінвест інжиніринг».
«Тобто уявіть ситуацію: правоохоронці розслідують провадження щодо можливих протиправних дій Голика, а аудит разом із усіма зібраними матеріалами досудового розслідування, необхідний для проведення подальших експертиз, перебуває в роботі у відомстві, підпорядкованому його товаришу. Це хіба не конфлікт інтересів? І хто тут може взяти «самовідвід»?», – пише журналістка.
В свою чергу, міністр фінансів Сергій Марченко після публікації розслідування прокоментував оприлюднені дані: «Інформація про мої дружні відносини з паном Голиком перебільшена. Так, ми знайомі з часів «Великого будівництва». Ми також ніколи не були колегами чи спортивними партнерами. А спільне фото, зроблено під час випадкової зустрічі на АЗС, де зупиняються всі велосипедисти під час виїзду на тренування. Щодо діяльності ДАСУ. Міністерство фінансів координує та формує політику Держаудитслужби, та це не означає безпосереднє залучення чи втручання мене, чи моїх колег по міністерству, до конкретних рішень цього ЦОВВ», — стверджує Марченко.
При цьому, нагадує авторка, минає рік відтоді, як Валентин Резніченко, колишній голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації, опинився в центрі корупційного скандалу, закрученого довкола 1,5 млрд грн державних грошей, що Дніпропетровська ОВА спрямувала компанії «Будінвест інжиніринг» для ремонту доріг. Але якщо фігуранта кримінальної справи НАБУ Резніченка президент одразу звільнив з посади голови прифронтової Дніпропетровщини, то Юрій Голик — незмінний консультант офісу президента, якого пов’язують із ТОВ «Будінвест інжиніринг», — уже встиг повернутися на Банкову.
«Голик, як завжди, заїжджає в офіс президента на своєму «Мерседесі Брабус» або «Тойоті Секвойя», має власний кабінет тепер уже навпроти заступника голови офісу президента Олексія Кулеби й неабиякий вплив на глав обласних військових адміністрацій, тримаючи руку на горлі Дніпропетровської області. Яка, до речі, нещодавно знову відзначилася мільярдними підрядами на ремонт доріг уже з новим головою ОВА Сергієм Лисаком», – зауважує Тетяна Безрук.
Раніше низка підприємств оборонного комплексу виступили із заявою, що ДАСУ своїми діями блокує виробництво продукції, необхідної для фронту. ДП «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод», ДП «”Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля» та ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова». Вони зазначили, що через дії Держаудитслужби роботу підприємств найближчим часом може бути повністю паралізовано.
Зазначається, що серед пред’явлених звинувачень від ДАСУ одне з основних місць займає наявність прибутку підприємств виконавців у договорах із замовниками. Вони пояснили, що державні підприємства створені для отримання прибутку, а прибуток державних підприємств передбачається їхніми фінансовими планами та внесений в контракт керівника, як ключовий показник його діяльності.
З листом до прем’єр-міністра також звернулося Державне підприємство КБ «Луч», яке спеціалізується на виробництві критичних видів озброєння для Збройних Сил України, включно з ракетними комплексами «Вільха», крилатими ракетами «Нептун» і протитанковими ракетними комплексами «Стугна». У листі зазначено, що КБ «Луч» залишається під постійним тиском перевірок з боку ДАСУ, навіть після того, як парламент скасував висновки ДАСУ, які вважали прибуток постачальників Міністерства оборони «збитками для держави». Попри це рішення, ДАСУ продовжує мати претензії до КБ «Луч» стосовно включення прибутку до вартості виробництва озброєння, яке було використано для знищення російської техніки та затоплення крейсера «Москва». Ці мільйонні претензії можуть призвести до зупинки виробництва. Це вже треті перевірки КБ “Луч” від ДАСУ від початку повномасштабного вторгнення.
Раніше повідомлялось, що Держаудитслужба вимагає від підприємств повернути прибуток на оборонних закупівлях та погрожує судом. У ДАСУ вважають, що прибуток оборонних підприємств, постачальників МО та інших сил безпеки та оборони за 2022 рік є збитком державі.
Раніше голову ДАСУ Аллу Басалаєву було включено до бази «Миротворця». На сайті уточнюють, що Басалаєва, маніпулюючи нормами чинного законодавства під час дії воєнного стану, на користь російського агресора ініціювала процеси доведення до банкрутства підприємств оборонної промисловості України, а також незаконні арешти їхніх керівників. «Миротворець» також навів дані про зв’язки Басалаєвої зі зрадником України Андрієм Портновим.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Держаудитслужба, яка блокувала українську «оборонку», гальмує розслідування НАБУ про мільярдну корупцію в Дніпропетровській ОДА – ДТ appeared first on Прямий.
Схожі новини
РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ
Трамп переконаний, що Україна та Крим мають бути частиною Росії — ексрадниця політика
Як “пролюбили” Трипільську ТЕС. Що це – службова недбалість чи неприхована зрада?