fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Туреччина стала найбільшим покупцем вугілля, видобутого на анексованих РФ територіях України — Reuters

Туреччина у 2023 році експортувала вугілля, видобуте на анексованих Росією територіях України, на $14, 3 млн — на її частку припало 95% таких поставок.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані російської митниці, які опинилися в розпорядженні агентства.

Згідно з ними, у період із лютого до липня 2023 року в Туреччину прибуло близько 160,4 тис. тонн вугілля з анексованих РФ регіонів Донецької та Луганської областей. Три виробники, зазначені в митних даних, підтвердили агентству, що протягом цього періоду вони постачали вугілля з цих регіонів до Туреччини.

На відміну від США та ЄС, Туреччина не обмежувала торгівлю з РФ або територіями України, контрольованими Москвою. Вашингтон застеріг компанії, щоб вони не допомагали Росії вести війну проти України або обходити санкції.

Міністерство торгівлі та митне управління Туреччини не відповіли на запити про коментарі щодо поставок.

Дані показали, що до Туреччини надходило вугілля щонайменше від 10 виробників. За даними статистики, Туреччина була найбільшим експортним напрямком вугілля з анексованих регіонів, на її частку припало 95% поставок за цей період.

Продавці вугілля зареєстровані в Росії і на анексованих українських територіях, ідеться в базі даних російських компаній Спарк агентства Інтерфакс.

За даними митниці, покупцями стали компанії, зареєстровані в Гонконзі, ОАЕ та офшорних юрисдикціях, включно з Белізом і Британськими Віргінськими островами. У списку не було турецьких компаній.

Reuters не вдалося знайти контакти покупців і встановити, хто були кінцевими бенефіціарами.

Агентству також не вдалося знайти в митних даних жодної інформації про постачання вугілля, що видобувається в ДНР, до Туреччини або інших країн у 2022 році.

Міністерство енергетики Росії не відповіло на запит про коментарі. У Федеральній митній службі Росії заявили, що призупинили публікацію статистики зовнішньої торгівлі з лютого 2022 року.

«Хоча дані про комерційну торгівлю не дають повної картини того, як експортувалося вугілля, вони показують, що частина вугілля йшла через Ростов, а частина — через Новоросійськ, які мають залізничне сполучення з Донецьком і Луганськом», — повідомляє агентство.

Читайте також:

Поділитися цією публікацією