fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Побєдобєсіє” в найгіршому російсько-білоруському варіанті: Геращенко закликала відновити роботу “Прямого”, “П’ятого” та “Еспресо”

Співголова фракції “Європейська Солідарність” заявила, що всі обмеження роботи телеканалів “Прямий”, “П’ятий” та “Еспресо” мають бути негайно припинені, а телемарафон як “невдалий рудимент військового стану” потрібно давно закрити. Тим більше, Шевченківський райсуд Києва зобов’язав ДБР закрити справу проти “Прямого”.
Про це вона розповіла в етері “Прямого”.
За її словами, сьогодні можна спостерігати повну зачистку медіа поля. “Розпочалася вона не зараз. Спочатку там на Банкову працював “1+1”, потім підгребли під себе канал “Рада”… На жаль, факти цензури були часто і в часи Януковича, і в часи Медведчука, але щоб канал “Рада” працював на Банкову – це, звичайно, дивина. Дуже сумно те, що відбувається сьогодні з Суспільним мовником, який знову перетворюється на УТ-1… А марафон – це взагалі ганьба “, – зауважила Геращенко.
“Те саме запитують і військові в армії, тому що марафон – це якесь “побєдобєсіє” в найгіршому російсько-білоруському варіанті. І всім хочеться правди, і особливо, якщо ми йдемо до ЄС та НАТО”, – додала вона.
Геращенко зазначила, що “Прямий”, “П’ятий” та “Еспресо” дозволяють собі критикувати владу, однак дуже коректно, враховуючи, що зараз у нас воєнний стан, що ми всі об’єдналися навколо Збройних сил України.

“Критика, яка лунає, вона стосується в першу чергу проблем, створених самою владою з корупцією, із забезпеченням армії. І це є нормально для преси, і це обов’язок для преси і журналістики – контролювати владу. Мені здається, що саме це є причиною такої нелюбові влади до кількох незалежних каналів, які просто намагалися їх ще до війни почати якось приручати, закривати, пригноблювати. А зараз ми бачимо, що є така спроба взагалі вимкнути з ефіру”, – розповідає Геращенко.
Тому, на переконання нардепа, треба виконувати рішення суду та перестати “ці перепони творити журналістиці і повертати канали в систему Т2”.
“Якби, звичайно, у нас був нормальний комітет з питань свободи слова, а не імені Нестора Шуфрича, партнера партії влади, тому що ми бачимо, що з Нестором у них все прекрасно, як і з усієї колишнього ОПЗЖ, то, звичайно, цей би комітет виступив проти свавілля марафону і проти відключення телеканалів. На жаль, ми бачимо, що ідеологія Нестора, який представляє партію цензури, вона співпадає, на жаль, з ідеологією “Слуги народу”. І тому оце от таке відбувається”, – зауважила Геращенко.

Олег Синютка: атака на «Прямий» – це атака не лише на свободу слова, а й на наш рух до Євросоюзу

Окрім того, вважає нардеп, справа проти “Прямого” санкціонована з Банкової. “Також ми знаємо позицію самого президента, який неодноразово заявляв у публічних інтерв’ю, що марафон йому подобається, що це прекрасний “ванвойс”. Хоч не знаю, який це “ванвойс”, коли його радники ображають інші країни, провокують міжнародні скандали…” – переконана Геращенко.
Вона вчергове наголосила на тому, що телеканали “Прямий”, “П’ятий” і “Еспресо” слід повернути у систему Т-2 і дати можливість всім нормально працювати, а марафон як “невдалий рудимент військового стану” потрібно давно закрити.

Нові переслідування “Прямого”: заради чого “зелена” влада готова пожертвувати вступом до ЄС та НАТО?

Нагадаємо, ще в травні 2023 року Шевченківський суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань закрити справу проти телеканалу “Прямий” та колишнього власника каналу Володимира Макеєнка. Адже за чотири роки слідчі так і не знайшли доказів у цьому провадженні. Згідно з рішенням суду, ДБР мало закрити справу протягом одного місяця. Утім цього так і не сталося. Навпаки, прокурори хотіли оскаржити це рішення.
Проте 13 вересня Апеляційний суд столиці їм у цьому відмовив. До того ж, в ухвалі йдеться про те, що це рішення суду оскарженню не підлягає. Однак, попри всі ухвали, ДБР досі не закрило справу проти “Прямого”, хоча і мали це зробити ще протягом двох місяців тому.
Як відомо,  4 квітня 2022 року три інформаційні телеканали цілодобового мовлення, Еспресо, 5 канал і “Прямий”, у дивний спосіб вимкнули з мережі ЦНТ невдовзі після ухвалення рішення, яке зобов’язало їх співпрацювати з усіма іншими національними інформаційними каналами.
Тоді журналісти “Прямого” та 5 каналу оприлюднили відкритий лист до через незаконне відключення Концерном РРТ мовлення обох каналів. В ньому журналісти наголосили, що неухильно дотримуються принципу єдиної державної інформаційної політики, а левову частку ефірного часу передали спільному загальнонаціональному марафону, виконуючи відповідний Указ Президента.
Як неодноразово заявляв п’ятий Президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко, відключення телеканалів “Прямий”, “5 каналу” та “Еспресо” від цифрового мовлення не сприяє майбутньому членству України в ЄС та збереженню єдності суспільства у протистоянні російському вторгненню. Крім того, він закликав не допустити “путінізації” України.

Поділитися цією публікацією