Народний депутат Нестор Шуфрич отримав підозру у державній зраді. Як свідчать матеріали розслідування, підозрюваний тісно співпрацював екссекретарем РНБО Володимиром Сівковичем і виконував завдання ФСБ.
Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України.
Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань та Офісом Генпрокурора зібрала аргументовану доказову базу про антиукраїнську діяльність чинного народного депутата Нестора Шуфрича, – йдеться у дописі.
За матеріалами СБУ йому повідомлено про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).
Такий підозрілий Шуфрич
Як свідчать матеріали розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, агента ФСБ, завдання якого – координація російської агентури в Україні.
Правоохоронці нагадують, що Сівкович втік до Москви у 2014 році і створив “кротоферму” для підривної діяльності проти нашої держави. Саме він курував колишнього начальника Управління СБУ в АРК Крим Олега Кулініча, якого підозрюють у державній зраді, – додали у відомстві.
“Одним із основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи Кремля про те, що українська держава – нібито штучне утворення, що в України та Росії єдина історія і що українці та росіяни – нібито “один народ”. Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві”, – стверджують в СБУ.
Наразі за місцями проживання фігуранта та у його близького оточення здійснюється 45 обшуків, досудове розслідування триває. Санкція статті передбачає до 15 років тюрми.
Все, що треба знати про Шуфрича: соратник Медведчука
Окрім того, як пише “Українська правда”, під час сьогоднішніх обшуків у нардепа Нестора Шуфрича співробітники СБУ знайшли документ зі схемою “автономії” для Донецької та Луганської областей.
За даними джерела, документ передбачає перейменування цих областей у так звані “краї”, широку автономію, проведення виборів, формування окремого уряду та парламенту.
При цьому під документом, датованим липнем 2014 року, стоять підписи зрадника Віктора Медведчука та самого Шуфрича. “Цинізм ситуації полягає у тому, що саме в липні 2014 року Шуфрич публічно заявляв, що обидва його сини підуть воювати в АТО, якщо їх призвуть. А в цей час готував документи, які підривали суверенітет та територіальну цілісність України”, – зауважило джерело.
Адвокат Порошенка закликав СБУ перевірити на держзраду тих, хто за заявами Шуфрича-Медведчука клепав фейкові справи за контрнаступ
Нагадаємо, що 15 вересня Служба безпеки України затримала народного депутата Нестора Шуфрича у нього вдома у селі Козин Київської області, так сьогодні відбуваються понад 50 обшуків по справі Шуфрича, під час яких у нардепа знайшла велику кількість російської символіки, а також медалі РФ та різноманітні “нагороди”.
Тим часом фракція “Європейська Солідарність” вимагає від Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука першим питанням пленарної сесії наступного тижня винести давно зареєстровану постанову про відставку Нестора Шуфрича з посади голови комітету свободи слова.
14 листопада 2022 року низка правозахисних організацій та медіа закликала зняти народного депутата Нестора Шуфрича з посади голови Комітету Верховної Ради зі свободи слова та напрацювати єдину політику щодо депутатів проросійських партій. “Неприпустимо, щоб у парламенті Комітет свободи слова очолював представник забороненої в країні партії, який, як і решта народних депутатів ОПЗЖ, досі має право доступу до державної таємниці”, – йдеться в заяві.
7 серпня 2023 року народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар повідомила, що “Слуги народу” планують ліквідувати Комітет з питань свободи слова. Вона зауважила, що замість звільнення депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича “слуги” хочуть піти шляхом знищення профільного комітету, який традиційно має очолювати представник опозиції. Натомість народні депутати України, співголови фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко та Артур Герасимов зареєстрували проєкт постанови 9584 про повернення повноважень Комітету з питань свободи слова.
Схожі новини
Трамп неоднозначно прокоментував відставку Трюдо й знову запропонував Канаді стати “51-м штатом Америки”
Європейські політики планують заборонити TikTok
Україна може отримати ракети ATACMS до кінця квітня – сенатор Уорнер