fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Барбі” вже тиждень в прокаті: критика, про що фільм та чи варто йти на нього в кінотеатр

В Україні 20 липня відбулась прем’єра стрічки “Барбі” про однойменну ляльку, яку випускає компанія Mattel. Фільм в прокаті вже понад тиждень і встиг здійняти справжній фурор не лише серед українців, а й глядачів усього світу.
Так, перші вихідні прокату принесли творцям понад 33,2 мільйона гривень касових зборів в Україні. Водночас у світі нині ця сума сягнула 530 мільйонів доларів.
Про що цей фільм та чим він так приваблює глядачів читайте далі в матеріалі редакторки “Прямого“.
Про що фільм
Події фільму розгортаються у Барбіленді, де все завжди рожево-ідеальне. Там живе не менш ідеальна Барбі, Кен та інші ляльки цієї ж серії. Барбіленд повна протилежність реальному світу – там панує матріархальна система, де ляльки Барбі займають різноманітні посади – від президентки до астрофізикині й ніхто не знає, що таке агресія чи депресія. Але раптова екзистенційна криза головної героїні змушує її вирушити до світу людей. Разом з нею до “реальності” відправляється й Кен. Барбі дуже дивує побачене там, а Кен навпаки надихається і переносить маскулінні ідеї до Барбіленду, руйнуючи його.
Фото: IMDb
Основна ідея
На перший погляд “Барбі” виглядає, як фільм для дітей, і лише для них. Все таке рожеве і яскраве. Втім, вже з перших секунд стрічки стає зрозуміло, що це не зовсім так. Адже автори без зайвих роздумів кидають в обличчя глядачу відсилання до “Космічної одіссеї 2001 року” Стенлі Кубрика, даючи зрозуміти, що фільм буде наповнений шаленою самоіронією.  Тож, герої часто роблять комічні ремарки, про те, що Барбі не досить гарна, щоб бути справжньою “Барбі”.
Взагалі, можна виділити три основні ідеї цього фільму: місце жінки й чоловіка в суспільстві, історію створення ляльки Барбі та вибір між вигаданим і справжнім світом. Останнє, чітко прослідковується в сцені, де Барбі повинна обрати між рожевою туфелькою і плоским огидним капцем. Це паралель між “Матрицею”, де Нео мусив  зробити вибір між світом-симуляцією та реальністю.
Творці фільму не бояться називати речі своїми іменами. Персонажі “Барбі” відкрито і відверто промовляють феміністичні маніфести про важкість існування у соціумі та як суспільство осуджує жінок за кожен їхній крок.
Фото: IMDb
Актори та автори “Барбі”
Головні ролі у фільмі дістались Раяну Гослінгу (Кен) та Марго Роббі (Барбі), яка виступила ще й продюсеркою “Барбі”. І попри незадоволені коментарі “інтернет-критиків” Роббі чудово втілила на екрані Барбі з усіма складнощами й тонкощами душі “пластикового” персонажа. Водночас Раян Гослінг транслює шалену КЕНерджі, і він, бувши персонажем другого плану, в певних сценах навіть перебирав всю увагу на себе. Можливо, Гослінгу вдасться поборотись за цьогорічний “Оскар”.
Фото: IMDb
У фільмі також засвітився музикант Вілл Фаррелл, співачка Дуа Ліпа та актор і реслер Джон Сіна. Вони досить органічно виглядали на екрані, підкреслюючи феєрію барв.
Режисеркою і сценаристкою “Барбі” виступила Ґрета Ґервіґ, яка відома глядачам за фільмами “Леді Бьорд” і “Маленькі жінки”. Цікаво, що Ґервіґ працює в стилі незалежного кіно. І їй, на відмінну від творців “голлівудського” кіно, чудово вдалось зберегти в “Барбі” частину неідеальної людської душі, тоді як великі корпорації намагаються вабити з таких фільмів останні залишки людяності.
Критика та відгуки
Наразі “Барбі‎” домінує на кожному ринку прокату. Також фільм досить високо оцінили як глядачі, так і критики: на Rotten Tomatoes стрічка отримала 89%, CinemaScore оцінює її як “A”, а Metacritic надає 80 балів.
Кінокритики та глядачі активно діляться своїми відгуками про цей фільм. Одні називають “Барбі” красивою історією без глибокого сенсу, інші, навпаки, захоплюються висвітленням глибоких тем через призму гумору.
Наприклад, критикиня Independent Клариса Лафрі назвала “Барбі” одним із найвинахідливіших, бездоганно зроблених та дивовижних мейнстримових фільмів за останній час.
Фото: IMDb
А Роббі Коллін із The Telegraph описав стрічку, як “глибоко чудну, концептуально слизьку і часто кумедно смішну”.
Кінокритик із The Guardian Пітер Бредшоу назвав “Барбі” “гігантською двогодинною рекламою будь-якого продукту”.
Втім, українські кінотеатри переповнені охочими відвідати цей фільм. Жінки й навіть чоловіки сміливо одягають рожеві речі, щоб перейнятися атмосферою фільму.
Чи буде продовження?
В інтерв’ю The New York Times режисерка Ґрета Ґервіґ розповіла, що наразі вона все сказала і поки не планує знімати другу “Барбі”.
“Наразі це все, що я маю. Наприкінці роботи над кожним фільмом я відчуваю, що я ніколи не матиму іншої ідеї, і я зробила все, що коли-небудь хотіла зробити. Я б не хотіла руйнувати чиюсь мрію, але поки що маю нуль ідей”, – заявила Ґервіґ.
Кадр з фільму “Барбі”. Фото: пресреліз
Висновки замість оцінок
Для створення “Барбі” знадобилось багато часу, тому ще до виходу фільму він був чудово розрекламований. Втім, творцям вдалось витримати задерту планку та задовольнити завищені глядацькі очікування.
Автори у фільмі порушують важливі соціальні питання. У лінії протистояння Кенів і Барбі буквально на ляльках пояснюють, як перевага сили в один чи інший бік завдає шкоди суспільству, але творці ні до чого не закликають і не дають ніяких відповідей.
Водночас “Барбі” ще й зворушливий фільм, який завдяки масштабній маркетинговій стратегії, дав можливість глядачам відпочити, одягнувшись у рожеве, і просто добре провести час.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post “Барбі” вже тиждень в прокаті: критика, про що фільм та чи варто йти на нього в кінотеатр appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією