Міжнародний валютний фонд та Україну планують обговорення запуску Моніторингової програми. Вони залучать Раду директорів Фонду (Program Monitoring with Board Involvement – PMB) протягом наступних тижнів.
“Програма окреслить напрями політик уряду України та НБУ, спрямованих на забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності, та надасть оцінку потребам України у зовнішньому фінансуванні на 2023 рік. РМВ сприятиме залученню фінансування від донорів та наблизить країну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ”, – йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України.
За повідомленням НБУ, Місія Міжнародного валютного фонду по Україні, яка працювала у Відні з 17 по 20 жовтня 2022 року, завершила свою роботу.
Впродовж чотирьох днів роботи місії представники Національного банку та Міністерства фінансів України провели низку зустрічей з експертами МВФ. Вони детально розглянули питання поточного стану економіки України, макропрогнози, параметри державного бюджету на 2023 рік та джерела покриття його дефіциту.
“Українська делегація надала розгорнуті аргументи щодо здатності України забезпечити дотримання необхідних структурних маяків та кількісних критеріїв ефективності потенційної моніторингової програми навіть в умовах воєнного часу”, – йдеться в повідомленні.
У Відні запрацювала місія МВФ по Україні: як і скільки вона триватиме
За даними НБУ, наступний раунд переговорів з експертами МВФ очікується у листопаді.
“Ми налаштовані на швидкий переговорний процес для затвердження Моніторингової програми із залученням Ради МВФ у грудні, що дозволить не лише закласти міцну основу нашої макроекономічної політики, але вже на початку наступного року зробити відчутні кроки в напрямі нової масштабної програми МВФ. Також вона сприятиме збільшенню спроможності України залучати кошти від інших донорів “, – наголосив голова НБУ Андрій Пишний.
Нагадаємо, 13 жовтня до України надійшли $1,3 млрд додаткового екстреного фінансування Міжнародного валютного фонду.
Загалом Україна у 2022 році року розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ) 2,8 мільярда доларів, а від Великої Британії – 500 мільйонів доларів на закупівлю газу.
Як повідомляв “Прямий”, у листопаді 2022 року Світовий банк може затвердити пакет додаткової фінансової допомоги для України на суму 1 мільярд доларів. Він також розглядатиме рішення про виділення коштів на фінансування дефіциту бюджету і відновлення інфраструктури.
Як відомо, 6 жовтня Верховна Рада звільнила Кирила Шевченка з посади голови Національного банку України. 4 жовтня голова НБУ Кирило Шевченко несподівано подав на розгляд президенту заяву про відставку. Своє рішення він аргументував причинами, “пов’язаними зі здоров’ям”.
Слід зазначити, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційного бюро оголосили Кирилу Шевченку про підозру. Ідеться про його діяльність в період керівництва “Укргазбанком”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post МВФ запустить Моніторингову програму в Україні: як вона працюватиме appeared first on Прямий.
Схожі новини
Енергетики закликають українців економити електрику
Який % вартості ліків в Україні формують виробники
Від початку доби на фронті відбулося 125 боєзіткнень, більш ніж третина з них 一 на Покровському напрямку