Унаслідок нещодавніх масованих обстрілів Києва постраждало кілька закладів культури, серед яких, зокрема, Національний науково-природничий музей НАН України. Громадян закликали допомогти в його відновленні й збереженні унікальних експонатів.
Про це повідомляє “Прямий” з посиланням на пресреліз.
За словами заступниці директора з наукової й музейної роботи Оксани Червоненко, під час масованого ракетного обстрілу Києва 10 жовтня від потужних вибухів постраждала споруда музею, збудована 1911 року: вибуховою хвилею пошкодило фасад, побило скляні стелажі, на яких розміщені експонати, й вибило сторічні вікна заввишки у 2,5 метра з оригінальними рамами та склом на трьох поверхах музею. Їх потрібно негайно замінити задля збереження унікальної для Європи експозиції, що опинилася майже просто неба в дощову осінь. Оцінка всієї завданої шкоди ще триває, але наразі йдеться про близько 1,5 мільйона гривень.
Росіяни атакували Київ: пошкоджено енергетичний об’єкт
Унікальні музейні експонати неможливо вивезти з музею в безпечне місце через їхні фізичні габарити, крихкість та інші обмеження. Зокрема, у музеї представлені зразки зниклих та унікальних тварин: акули, єдиний у світі скелет мамонта, спиртові фігури тощо. Вік деяких колекцій музею становить близько 200 років.
“Експонати не постраждали безпосередньо від вибухів, але їм через вибиті вікна загрожує вологість. Природничі предмети — натуралії — дуже специфічне культурне надбання. Волога призводить до утворення грибка й плісняви, які повністю зруйнують об’єкт. Це може призвести до незворотних процесів. У нас багато ексклюзивних колекцій ще з XVIII сторіччя, унікальних для Європи й світу, і ми не можемо допустити їхньої втрати. Тому потрібно реагувати дуже швидко, щоб затулити й замінити розбиті вікна”, — пояснили наукові співробітники музею.
З проханням допомогти коштами колектив музею опублікував допис у Facebook: “…Наразі ми змушені звернутись по допомогу. Нам вкрай необхідні матеріали або кошти на придбання матеріалів для оперативного ремонту вибитих вікон…”.
Пентагон про терор РФ проти українців: в історії це не спрацювало
Вже за кілька годин після обстрілів перша допомога надійшла від Мінкультури й родини Довгих.
“Наш батько – Станіслав Довгий (президент Малої академії наук НАН) – сам колекціонер і має музей мінералів. Колись він передав Національному природничому музею частину власної колекції метеликів, тож з цим музеєм ми маємо багато спільного. Ми добре знаємо і розуміємо, що волога й різкі перепади температур для експонатів, що представлені в музеї, мають надзвичайно руйнівну силу. Було надзвичайно важливо оперативно зреагувати на проблему. Ми вдячні Міністерству культури – вони моментально надали частину матеріалів першочергової потреби, що дозволило нам з допомогою підрядників оперативно закрити тимчасовими конструкціями вікна всіх трьох постраждалих поверхів музею. Це дозволить убезпечити колекцію до початку встановлення нових вікон”, — розповіла Оксана Гуляєва, CEO DOVGIY Family Office.
Долучитися до збору коштів можна за посиланням.
Як відомо, вранці 10 жовтня Україна зазнала масованої ракетної атаки. Зокрема, повідомлялось про вибухи в Києві, Дніпрі, Львові, Харкові, Хмельницькому, Житомирі, Одесі, Конотопі, Івано-Франківській області.
Нагадаємо, унаслідок масованої ракетної атаки РФ по Україні 10 жовтня натепер відомо про 19 загиблих і 108 поранених. Крім того, пошкоджено 199 об’єктів інфраструктури.
До слова, унаслідок обстрілів російських окупантів у Києві та області пошкоджено низку об’єктів енергетичної інфраструктури й утворився дефіцит енергопотужності. Для збалансування української енергосистеми запровадять графіки аварійного вимкнення світла в столиці.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росіяни 10 жовтня пошкодили Національний науково-природничий музей НАН: українців просять допомогти appeared first on Прямий.
Схожі новини
В США припинив роботу TikTok
Ізраїль оголосив про початок припинення вогню у Секторі Гази
Інавгурація Дональда Трампа: де і коли дивитись пряму трансляцію церемонії