Дніпровський окружний адміністративний суд 16 вересня скасував компанії “Галтера” Ігоря Коломойського право експлуатації Дніпропетровського аеропорту. Хоча раніше проблеми з монополією не турбували ані Кабмін, ані РНБО, ані Державіаслужбу.
Про це повідомив міський голова Дніпра Борис Філатов.
“Офіційно підтверджую, що сьогодні (16 вересня – ред.) Дніпровський окружний адміністративний суд скасував компанії Коломойського право експлуатації Дніпропетровського аеропорту. Позивачем виступила міська рада Дніпра. Третя особа – НАБУ”, – написав Філатов у Telegram.
Водночас, за його словами, Кабмін, РНБО і Державіаслужба тривалий час не надто переймалися цим питанням.
“Більше десяти років нікого не цікавив факт, що, використовуючи аеропорт мільйонного міста, Коломойський монополізує повітряний простір. Що дніпрян просто відверто грабують позамежними цінами на авіаквитки. Що державний майновий комплекс використовується у приватних інтересах. Усім було начхати: Кабміну, РНБО, Державіаслужбі. Усім. Окрім міськради Дніпра та НАБУ”, – зауважив міський голова.
Коломойський нічого не зробив для оборони Дніпра — Філатов
Він констатував, що через російські ракетні обстріли “аеропорт зараз зруйнований”.
“Так, війна буде ще довго. Але настане час, коли дніпряни літатимуть вільно до Європи. Лоукостами”, – резюмував мер Дніпра.
Тим часом видання НВ нагадує, що, як випливає з даних Єдиного державного реєстру судових рішень, Дніпровська міська рада 28 вересня 2021 року звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Державної авіаційної служби України про визнання протиправним та скасування наказу Державіаслужби № 1007 від 30 червня 2021 року про видачу Сертифіката аеродрому Дніпро.
Цей сертифікат отримала компанія ТОВ Міжнародний аеропорт Дніпропетровськ, яка належить компанії Дніпроавіа, яка у свою чергу належить ТОВ Галтера, яка пов’язана в Ігорем Коломойським (94,57% акцій Дніпроавіа були продані Галтері Фондом держмайна Україні ще у 2009 році).
У січні 2016 року Фонд державного майна України ініціював повернення аеропорту до держвласності. 7 травня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду виніс остаточну ухвалу про те, що весь аеропорт Дніпра залишається у власності фірми Коломойського.
У НАБУ заявили, що “Плівки Деркача” були російською спецоперацією, йому оголосили підозру у держзраді
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро оголосило підозру колишньому голові правління Укрнафти, який разом іншими особами міг вивести з компанії 13,3 мільярда гривень. Ідеться про події 2015 року. За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи Приват і тодішнього власника Ігоря Коломойського.
Натомість раніше у ЗМІ повідомляли, що Господарський суд міста Києва розгляне справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського та пов’язаної з ним компанії Triantal Investments до “ПриватБанку” та ще семи відповідачів. Цим позовом колишній власник намагається незаконно повернути собі “ПриватБанк”
До слова, Печерський суд заборонив футбольним клубам блокувати трансляції матчів на каналах Коломойського. Суддя Світлана Волкова заборонила Українській асоціації футболу, Українській Прем’єр-лізі й Setanta Sports перешкоджати трансляції домашніх матчів “Динамо”, “Зорі”, “Дніпра-1”, “Металіста” й “Руху” на YouTube-платформах. Зокрема, і шляхом подання скарг у YouTube про порушення цими каналами авторських прав.
Водночас, як повідомляв “Прямий”, Верховний Суд подарував київський готель “Мир” Коломойському. Під час війни Верховний Суд дозволив забрати майно державного “ПриватБанку” на користь колишніх власників. 16 серпня відбулося відповідне судове засідання щодо столичного готелю “Мир”.
Як відомо, 5 липня 2022 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив ліквідаційний баланс і ліквідував юрособу ТОВ з іноземними інвестиціями “Новофарм”. Таким чином суд ліквідував компанію Коломойського і списав 4,3 млрд грн боргу перед ПриватБанком.
Крім того, суди повертаються до розгляну низки справ, повʼязаних з націоналізацією Приватбанку. До них належить справа, заморожена до надання Конституційним судом висновку щодо “антиколомойського закону”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Суд заборонив компанії Коломойського експлуатувати аеропорт у Дніпрі appeared first on Прямий.
Схожі новини
Заморозка, вибори, переговори: чи справді таким є мирний план Трампа
Колишній депутат з Британії приєднався до лав ЗСУ
Україна вже використовує лазерну зброю: у Силах безпілотних систем розкрили деталі