fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Приватизація під час війни: у “Слузі народу” розповіли, які підприємства продаватимуть першими

Спиртові заводи та невеликі будівлі стануть першими активами, які Фонд держмайна віддасть на приватизацію. Водночас до ФДМУ можуть передати й частину російських активів, але невідомо, коли їх виставлять на продаж.
Про це в інтервʼю Forbes повідомив очільник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.
Він висловив думку, що до спиртових заводів зараз великий інтерес, бо логістичні ланцюжки поламані і багато хто хоче інвестувати в біоетанол, а спиртзаводи – гарний майданчик для розвитку цих виробництв.
Крім того, за словами “слуги народу”, на приватизацію підуть невеликі будівлі: влада хоче запустити цей процес, аби втримати підприємців у країні та пришвидшити розвиток малого бізнесу.
“Людина може взяти невелике приміщення та відкрити там, наприклад, СТО, тим самим інвестувати свої знання та капітал в Україну”, – зауважив Арахамія.
Водночас, як повідомив народний депутат, до Фонду держмайна можуть передати й частину російських активів. Однак політик не уточнив, коли їх буде виставлено на приватизацію.

Воєнний стан замість нового парламенту: у держбюджет-2023 не заклали коштів на чергові парламентські вибори

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про відновлення малої приватизації з 1 вересня. На відміну від великої приватизації, мала обмежується об’єктами вартістю до 250 мільйонів гривень. PRM.ua спробував розібратися, чи доцільно проводити приватизацію під час війни та чи зможе продаж об’єктів державної власності суттєво наповнити бюджет.
Як повідомляв “Прямий”, з 1 вересня уряд планує запустити масову приватизацію в Україні, зробивши цей процес “максимально швидким”. Паралельно стартуватимуть грантові програми для мотивації бізнесу і людей створювати робочі місця.
Як відомо, 13 вересня Кабінет Міністрів схвалив проєкт бюджету України на 2023 рік. Видатки на безпеку та оборону зростуть в понад чотири рази. Соціальні видатки становитимуть 35% бюджету.
Тим часом керівник Офісу президента Андрій Єрмак та його заступник Кирило Тимошенко 13 вересня презентували послам кількох іноземних держав проєкт Фонду відновлення України. При цьому вони пообіцяли, що звітність фонду буде прозорою і в публічному доступі.
Також цього ж дня в Офісі президента опублікували рекомендації щодо безпекових гарантій для України, які зокрема передбачають утримання держав-гарантів від скасування санкцій проти РФ до припинення агресії проти України та компенсації усіх збитків.
До слова, як повідомляв “Прямий”, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України за підсумками 2022 року може впасти через розв’язану Росією війну на 35-40%. Загалом за підсумками 2022 року Нацбанк прогнозує спад ВВП на 33,4% та його зростання на 5,5% у 2023 році та 4,9% – у 2024 році.
Водночас Національний банк України вживає заходів для розв’язання питання з тимчасовою нестачею готівкової іноземної валюти в касах окремих банків, спричиненою ситуативними логістичними труднощами з її доставленням з-за кордону.
Раніше у Національному банку заявили, що падіння ВВП України у 2022 році буде найбільшим  за  всю історію держави. За підсумками року показник валового внутрішнього продукту впаде на третину, а відновлення розпочнеться з другого кварталу 2023-го.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Приватизація під час війни: у “Слузі народу” розповіли, які підприємства продаватимуть першими appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією