Молодша дочка Володимира Путіна, Катерина Тихонова, витрачала мільйони рублів держбюджету за п’ять років побачень з балетмейстером Ігорем Зеленським у Мюнхені. Крім того, вона використовувала президентську охорону для приватних поїздок.
Про це, як повідомляє видання “Новое время” свідчать дані розслідування журналістів російського проекту “Важные истории” та німецького журналу Spiegel, які отримали доступ до архіву документів електронної пошти Олексія Скрипчака – співробітника Служби безпеки президента РФ (СБП), закріпленого за Катериною Тихоновою – дочкою Путіна.
У розслідуванні йдеться про те, що протягом майже п’яти років — з 2016-го до 2020-го — охоронці президента Росії літали до Мюнхена десятки разів, супроводжуючи Тихонову. Іноді вони подорожували з інтервалом лише в кілька днів і, як правило, великими групами — від семи до десяти людей.
Крім того, за даними журналістів, під час своїх численних візитів до Мюнхена співробітники СБП найчастіше зупинялися в готелі Hotel an Der Oper, розташованому максимально близько до будівлі Мюнхенського національного театру. Саме там базується Баварський державний балет, яким протягом останніх шести років керував Зеленський. Приміром, у квітні 2018 року до столиці Баварії прибули 12 офіцерів російських спецслужб, які провели в Мюнхені близько місяця.
Ігор Зеленський (3-й ліворуч) з Володимиром Путіним у Севастополі, 2018 рік / Фото: Kremlin.ru
Тим часом, як повідомляють розслідувачі, співробітник Служби безпеки президента Олексій Скрипчак є ключовим координатором безпеки дочки Путіна. За даними Важливих історій, він служить у військовій частині 45000 – судячи з документів російських держорганів, це і є СБП.
Також, за даними ЗМІ, у 2013 році саме Скрипчак погоджував список гостей на весіллі Катерини Тихонової та відповідав за безпеку на заході. А під час її численних поїздок за кордон саме він бронював готельні номери як для молодшої доньки Путіна, так і для великого пулу президентських охоронців, які її супроводжували.
Наприклад, наприкінці травня 2016 року Олексій Скрипчак забронював для Тихонової номер на дві ночі у готелі Hotel Continental Relax & Spa у портовому шведському місті Хальмстад. За день до приїзду молодшої доньки Путіна до Швеції до сусіднього готелю заїхали семеро офіцерів СБП. Наступного дня разом із Тихоновою прибули ще троє співробітників президентської охорони. Вони оселилися в тому самому Hotel Continental Relax & Spa. Загалом чисельність групи супроводу дочки Путіна до СПА-готелю становила десять осіб.
Серед прибулих були Дмитро Даньков і Дмитро Посуненко, ймовірно, охоронці Путіна. Розслідувачам вдалося виявити їхні фотографії у соцмережах, а потім за допомогою пошуку по картинках — знайти фото та відео з офіційних заходів, де Даньков та Посуненко охороняли Володимира Путіна.
Інфографіка: Важливі історії
Водночас, як розповідають журналісти, у березні 2017 року Тихонова на два дні літала до Лондона. Тоді Олексій Скрипчак забронював три номери для шістьох охоронців (їм доводилося жити в тісних лондонських готелях по двоє) і три для Тихонової та тих, хто мандрував разом з нею.
Хоча саме Німеччина була головним напрямком зарубіжних поїздок Тихонової в останні роки — ймовірно, туди вона літала на побачення із Зеленським. “Мюнхен став другим домом для сім’ї Володимира Путіна”, – пишуть “Важные истории”.
Загалом за п’ять років — із січня 2016-го до січня 2021-го — Скрипчак бронював готель для охоронців, які обслуговують Тихонову, майже 100 разів. Лише третина бронювань припала на Росію, понад 40 – на Німеччину, іншими популярними напрямками подорожей були Австрія та Італія.
Водночас німецькі спецслужби давно зацікавились візитами охоронців Путіна. “Велика кількість охорони, певно, мала гарантувати безпеку доньки президента. Але вийшло навпаки. Такі часті поїздки до Німеччини такої кількості молодих, підтягнутих росіян із дипломатичними паспортами рано чи пізно мали привернути увагу німецьких спецслужб”, — пишуть розслідувачі. Як повідомили джерела Der Spiegel, під час однієї з поїздок до Німеччини документи співробітників СБП викликали підозру і за ними, а також за дочкою Путіна почали стежити.
До того ж, декілька років тому донька Путіна, ймовірно, таємно переїхала жити до Німеччини. До початку 2020 року Катерині Тихоновій, ймовірно, набридло жити на дві країни та постійно літати до Ігоря Зеленського, тому вона вирішила переїхати до свого партнера, дійшли висновку розслідувачі. У жовтні 2019 року Олексій Скрипчак отримав листа з темою “Переїзд до Німеччини”. У ньому менеджер логістичної компанії пояснював особистому охоронцю Тихонової, як правильно заповнити опис майна, яке планувалося до перевезення.
Крім того, журналісти-розслідувачі припускають, що окрім Мюнхена, донька та зять Путіна любили проводити час на баварському озері Тегернзеє, розташованому неподалік. “Субота – сімейний день. Спочатку спимо, а потім прямуємо в бік Тегернзеє. Баварські передгір’я Альп просто прекрасні”, — так Зеленський описував свій типовий вікенд у колонці для німецького видання Sueddeutsche Zeitung у листопаді 2021 року, хоча в його біографії під цією колонкою формальною дружиною балетмейстера значилася Яна Зеленська, танцівниця кордебалету, яка народила йому трьох дітей.
У передгір’я Альп члени Зеленський і Тихонова також вирушали у супроводі натовпу співробітників російських спецслужб. Наприклад, під час двотижневої відпустки у листопаді 2019 року їх супроводжували загалом дев’ять офіцерів СБП. Вони розмістилися у чотирьох готелях вздовж озера Тегернзеє.
На свої поїздки у супроводі охоронців Тихонова витрачала мільйони рублів із держскарбниці. Так, бронювання готелів у квітні 2018 року для поїздки до Мюнхена коштувало майже два мільйони рублів. “І це лише одна подорож, а таких були десятки на рік. В архіві Скрипчака немає даних про те, хто платив за ці поїздки, але, очевидно, відрядження співробітників СБП оплачували з бюджету”, — пишуть розслідувачі.
Також, за даними журналістів, Донька Путіна користувалася його бізнес-джетом Gulfstream G650 з бортовим номером LX-SIX. Саме цей літак, хоча він належить державі, привіз Тихонову та її дочку у квітні 2018 року до Мюнхена, заради можливості побачитись із Зеленським.
Маршрут польоту бізнес-джету, який використовувала родина Путіна / Фото: Важливі історії
Як дізналися журналісти, спочатку цей літак належав давньому другу Володимиру Путіна та одному з головних експортерів російської нафти Геннадію Тимченку. Як писали Ведомости, Тимченко купив цей літак “спеціально, щоб порадувати російського президента”: швидкість джета близька до швидкості звуку. Цей та інші літаки перевозили не лише сім’ю Путіна, а й самого президента і навіть його домашніх тварин: “В окремих випадках, коли Путін у далекому відрядженні сумував за своїм лабрадором Коні, його доставляли президентові літаком”, — писали Ведомости.
Слід зазначити, що 2018 року кінцевим власником бізнес-джету став Російський фонд прямих інвестицій — державна компанія, яку очолює Кирило Дмитрієв. Дмитрієв був гостем з боку нареченої на весіллі Тихонової та її попереднього чоловіка Кирила Шамалова. Дружина Дмитрієва Наталія Попова — давня подруга Тихонової та її заступниця у фонді Іннопрактика.
Нагадаємо, як повідомляв “Прямий”, донька президента РФ Володимира Путіна Катерина Тихонова живе в цивільному шлюбі з танцюристом Баварського балету Ігорем Зеленським. Родинних зв’язків між ним і президентом України Володимиром Зеленським не простежують.
Наприкінці 2017 року у подружжя народилася донька. Раніше Зеленський був солістом Маріїнського театру, прем’єром трупи нью-йоркського балету, а також запрошеним солістом Королівського балету Великої Британії, Ла Скала в Італії та інших світових сцен. У 2016-2022 роках Зеленський був художнім керівником Баварського державного балету, проте навесні 2022 року, на тлі вторгнення РФ в Україну, звільнився та повернувся в Росію.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Донька Путіна вже чотири роки постійно здійснює таємні візити до Європи для побачень зі своїм коханцем Зеленським – розслідування appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні з січня всі субсидії зазнали змін
Банкір з України фінансував війну рф проти України
Яка нинішня ситуація на валютному ринку України