Україна майже на 70% виконала свої зобов’язання за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом. В Кабінеті міністрів хочуть до кінця року отримати від лідерів ЄС політичну ясність щодо наступних кроків на цьому шляху.
Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час відкриття комунікаційної кампанії “Разом ми Європа”.
“Нам потрібно розуміти, наскільки тривалим і складним буде наш шлях до членства в Європейському Союзі, і не лише у переговорному сенсі. Нам дійсно треба буде виконати необхідні складові для приєднання до ЄС. У нас для цього є енергія і бажання. Єдине, чого нам не вистачає, – політичної ясності щодо наступних кроків”, – зауважила Стефанішина.
У цьому контексті вона нагадала слова президента України, що процес євроінтеграції лишається основним мотиватором для нашого суспільства, який об’єднує більш як 90% українців. Це також надає енергії і нашим Збройним силам, які зараз на передньому краї боротьби з російською агресією за європейське майбутнє України, – додала представник уряду.
Євросоюз переказав Україні один мільярд євро макрофінансової допомоги: куди підуть гроші
Водночас Стефанішина зазначила, що в українському уряді усвідомлюють необхідність виконання всіх юридичних процедур для членства в Євросоюзі.
“Ми не хочемо, щоб процес нашого приєднання до ЄС був бюрократичним. Звісно, ми як держава максимально демонструємо свою спроможність пройти всі необхідні юридичні процедури, пов’язані з членством, але не хочемо, щоб політики, лідери ЄС скочували цей процес до бюрократії. Враховуючи виклики, з якими стикається Україна, і те, що відданість українського народу і України принципам демократії є очевидними, а також те, що ми майже на 70% виконали всі зобов’язання за Угодою про асоціацію, це дає можливість нам говорити, що нас не потрібно оцінювати з нуля, а треба приймати політичні рішення. І ми хочемо таку політичну ясність отримати вже до кінця року”, – сказала віцепрем’єр.
Крім того, за її словами, бажання такої політичної ясності з боку України – “це не політичний тиск, а забезпечення людям подальшого сенсу політичної діяльності”.
“Я дуже сподіваюся, що ми не почуємо нічого негативного від лідерів ЄС, а будемо отримувати лише допомогу і роз’яснення щодо наших подальших кроків, щодо розбудови нових можливостей і виховання нового покоління держслужбовців, які будуть нас далі вести цим шляхом”, – заявила Стефанішина.
Геноцид Росії проти України: Євросоюз надав інформацію щодо справи Міжнародному суду ООН у Гаазі
Нагадаємо, Верховна Рада 15 серпня ухвалила закон про “митний безвіз”, який передбачає приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту з країнами Євросоюзу.
Тим часом, як повідомлялося раніше, Україна планує стати членом Європейського Союзу в рекордні терміни. В уряді вважають, що процес вступу займе до п’яти років.
Водночас наприкінці червня у Кабінеті Міністрів назвали приблизні терміни вступу України до Європейського Союзу. Там вважають, що ця процедура буде тривалою, і Україна може розраховувати на членство в ЄС не раніше 2029 року.
Як відомо, лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради 23 червня підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові.
Як повідомляв “Прямий”, завдяки спільній позиції президента України Володимира Зеленського та лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, які працювали з міжнародними партнерами щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС, Києву вдалося отримати консолідовану підтримку Заходу.
Раніше Європейська комісія опублікувала перелік подальших кроків, які Україна має виконати на своєму шляху до вступу в ЄС. Водночас там відстежуватимуть прогрес України у виконанні цих кроків та звітуватимуть про них разом з детальною оцінкою країни до кінця 2022 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На шляху до Євросоюзу: Україна на 70% виконала свої зобов’язання перед ЄС і очікує на ясність у питанні вступу appeared first on Прямий.
Схожі новини
Скандальна відома компанія “Кінокіт” заробила на “Єдиному телемарафоні” понад третину мільярда гривень
Скільки українців отримати “тисячу Зеленського”
Суддя незадоволений маленькою пенсією