Саме тому, що чинна українська влада підтримала здобутки команди “Європейської Солідарності” та інших демократичних сил 2014-19 років, Україна змогла отримати статус кандидата на вступ до Євросоюзу.
Про це заявив лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий президент України Петро Порошенко в ефірі “Прямого”.
За його словами, саме єдність усіх провідних політичних сил та українського суспільства дала змогу Україні просунутись на шляху євроінтеграції.
“Ще раз хочу відзначити, що я пишаюся тим, що зробила наша команда. Я тішусь тим, що це була оцінка, що за п’ять років ми зробили більше, ніж за 25 років до нас. Я, разом з тим, дуже підтримую дії діючої влади. Бо саме наша єдність і саме спадковість нашої політики економічної та політичної сьогодні дали можливість вийти на цей результат. От коли є єдність в країні, коли всі ми об’єднані навколо великої мети, ми точно приходимо до важливого результату, нехай навіть у тих жахливих умовах, які складаються в Україні після другого етапу повномасштабної російської агресії проти суверенної і незалежної України”, – зауважив Порошенко.
Статус кандидата в члени ЄС є потужною зброєю проти Путіна – Порошенко
Він додав, що Україна остаточно розвернулась у бік Європи у 2014 році під час Революції Гідності.
“Революція гідності. Велика кількість людей, українців, які вийшли, вимагаючи від Європи і від української влади, європейської інтеграції – це було потужним поштовхом. І реально все змінилося з 2014 року”, – зазначив п’ятий президент.
Він також нагадав, слова президентки Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн про те, що майже 70% відсотків того, що передбачала угода про асоціацію, було в Україні імплементовано.
“Окремо були виділені реформи, які були зроблені нашою командою. Очевидно, ми всі пишаємося створенням Збройних сил України. Але додатково було відмічено і створення системи ProZorro, і кардинальна та комплексна реформа державних закупівель, і створення антикорупційної інфраструктури, і забезпечення незалежності директора Антикорупційного бюро і спеціалізованого антикорупційного прокурора. Була окремо підмічена судова реформа і створення Верховного Суду, і створення всіх умов, забезпечення законодавчої бази, завершення відбору кандидатів до Вищого антикорупційного суду. На жаль, з того часу реформа зупинилася…”, – додав Порошенко.
Зазначимо, Петро Порошенко переконаний, що найбільший внесок в отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС зробили українські воїни, які протистоять російській військовій агресії.
Нагадаємо, 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні й Молдові.
Статус кандидата у ЄС: як конкретно це вплине на Україну
Як відомо, завдяки спільній позиції президента України Володимира Зеленського та лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, які працювали з міжнародними партнерами щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС, Києву вдалося отримати консолідовану підтримку Заходу.
Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія і Молдова зробили такий крок 3 березня 2022 року. Єврокомісія оприлюднила свою офіційну думку щодо заявки всіх трьох країн 17 червня 2022 року.
Слід зауважити, що отримання статусу кандидата – один із обов’язкових етапів для країни, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.
Більше про те, що дасть Україні статус кандидата в ЄС та чого Європа вимагає від України, можна дізнатись у матеріалі “Прямого“.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Наша єдність дозволила Україні отримати статус кандидата у ЄС: Порошенко позитвно оцінив євроінтеграційну політику чинної влади appeared first on Прямий.
Схожі новини
Стокгольм хоче взяти міграцію під контроль
В Україні масово штрафують аптеки
В Україні значно подорожчали комуналка