Чинна влада прагне використати правоохоронні органи в інтересах політичних переслідувань, а не в інтересах держави та захисту України від російської агресії.
Про це в ефірі “Прямого” заявив адвокат Ігор Головань.
Ми тепер бачимо, що систематично, використовуючи всю потужність державної машини, всю потужність правоохоронних органів не в інтересах держави, не в інтересах захисту України від агресії, а в інтересах політичних переслідувань, ми бачимо підряд чотири особи, які утримували у слідчих ізоляторах. А я вам скажу, що український слідчий ізолятор – це нащадок по своїм основним показникам радянської системи. Це саме по собі катування. Тобто знаходитись там для людини – це саме по собі катування. І ось ми бачимо, як катували цих людей з метою вибити з них брехливі і неправдиві свідчення проти Петра Порошенка.
Ігор Головань адвокат
Він додав, що дії щодо колишнього судді Чауса – це наступний етап. Це означає, що якщо генерала Павловського та Кузяру тримали у слідчому ізоляторі, то для викрадення Чауса використали українські спецслужби. Це встановили компетентні органи Молдови.
Головань зауважив, що відповідно до закону це називається “насильницьке зникнення”: коли викрадають людину і тримають її місяцями у невідомому місці, у невідомому підвалі, коли катують, коли використовують наручники, коли використовують голод, коли використовують приниження, коли використовують мішок на голові. Це можна назвати відвертими реальними катуваннями.
“І ми розуміємо, що використання спецслужб для таких дій – це структури, якими керує президент держави. Ми бачимо, що чинна влада на чолі з президентом, почавши з політичних переслідувань свою каденцію, вже опустилася до відвертих викрадень і до відвертих катувань. І все з однією метою – з метою політичних переслідувань, з метою збереження своєї влади ціною здачі інтересів України, ціною дій на користь державі-агресору. Звертаю увагу на абсолютну бездіяльність – як дивляться в інший бік Офіс генерального прокурора та інші правоохоронні органи. І це все дуже схоже на будь-яку історію, яка пов’язана з корисливими інтересами влади”, – підсумував адвокат.
Зможе пересуватися Києвом, але з електронним браслетом: Чаус вніс понад 700 тисяч гривень застави
Раніше Національне антикорупційне бюро ідентифікувало автомобілі, якими працівники СБУ перевозили розшукуваного екссуддю Чауса.
Нагадаємо, Національна поліція України відмовилась коментувати ситуацію щодо затримання екссудді Миколи Чауса українськими правоохоронцями.
Згодом адвокат судді в ефірі “Прямого” заявив, що співробітники Служби безпеки України везуть знайденого екссуддю Миколу Чауса до Києва.
Як відомо, 3 квітня колишнього суддю Дніпровського суду Києва Миколу Чауса, який просить політичного притулку в місцевої влади, викрали в молдовській столиці Кишиневі. Поліція Кишинева підтвердила силове викрадення судді Чауса, порушена кримінальна справа.
Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку заявив, що українського суддю Миколу Чауса ймовірно вивезли з країни на автомобілі з дипломатичними номерами, а прикордонники не могли перевірити транспорт, що належить диппредставництву.
30 квітня молдовські ЗМІ назвали імена ще чотирьох осіб, причетних до викрадення судді Чауса. Вони в’їхали до Молдови під вигаданими іменами.
3 травня народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв заявив, що на той момент викраденого суддю Миколу Чауса утримували на військовій базі за шість кілометрів від Первомайська Миколаївської області, а найближчими днями “затримають” на кордоні з Україною.
6 травня журналісти-розслідувачі повідомили, викрадачі пересувалися на орендованому авто з GPS-маячком, завдяки чому слідство змогло встановити їхній маршрут пересування.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Влада використовує правоохоронців в інтересах політичних переслідувань – Головань про прагнення змусити екссуддю Чауса свідчити appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ повідомила про підозру ексведучому медведчуківського каналу
Сили оборони уразили нафтобазу в Тульській області
У Києві відновила роботу станція “Лук’янівська” після російської атаки