Кияни, які не мають власних лічильників, але при цьому проживають в будинку, де цими приладами обладнані 80-90% квартир, платять за опалення більше, ніж інші.
Про це повідомили в КП “Київтеплоенерго”
Комунальники пояснили, що в листопаді середня вартість опалення за квадратний метр склала 22,6 гривні при незмінному тарифі. Це на 12% менше, якщо порівнювати з листопадом 2020 року. За даними КП, 90% житлового фонду столиці має загальнобудинкові теплові лічильники. На мешканців в такому випадку розподіляється вартість фактично спожитого будинком обсягу теплової енергії виходячи з площі квартири.
У будинках, де можна встановити власний лічильник, його користувачі платять за показаннями, а також за опалення місць загального користування і функціонування внутрішньобудинкової системи опалення. Що стосується тих будинків, де до 90% квартир мають такі, власники квартир без них платять більше фактичного споживання. У підсумку сума у них вище, ніж середня по місту. У КП пояснюють, що це пов’язано з недосконалістю методики розрахунку.
“Щоб забезпечити якісний і справедливий розподіл витраченого тепла між жителями таких будинків, ми в черговий раз звернулися до Мінрегіону з пропозиціями внести зміни [до методики]. Запропонували встановити верхню межу нарахувань для будинків, де понад 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку”, – заявив директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатін.
Жителям Києва, які не хочуть переплачувати, радять встановити прилад обліку і платити згідно з його показаннями.
Схожі новини
В Україні помітно знизилася ціна на помідори
Доходи українців почали відновлюватися, – Світовий банк
Банки України знизили ставки за кредитами для населення