Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виключає, що Київ піде на односторонні поступки Москві з питань Донбасу.
Про це йдеться в його статті для Foreign Affairs.
З його слів, ідея змусити Україну до односторонніх поступок і компромісів є необдуманою.
“Наприклад, Москва довго вимагає від Києва прямого діалогу з Донецьком і Луганськом, двома окупованими Росією регіонами на сході України. Україна завжди відкидала цю вимогу з очевидних причин: Росія – сторона конфлікту, і ми не дозволимо їй ставити себе посередником”, – зазначив Кулеба.
Голова МЗС заявив, що історичний досвід показує, що вимога прямих переговорів з окупаційною владою навряд чи задовольнить Росію. Зокрема, після того, як у Придністровському регіоні Молдови загострився збройний конфлікт у 1992 році, Москва вимагала від Кишинева прямого діалогу з Тирасполем за участі в ролі посередника.
“Молдова погодилася і приступила до прямого діалогу з маріонетками Росії, сподіваючись, що цей крок дозволить врегулювати конфлікт і відновити територіальну цілісність. У 1994 році Молдова зробила ще одну спробу сприяти врегулюванню, офіційно проголосивши позаблоковий курс і відмовившись від руху до членства в НАТО. Яким був результат цих поступок? Три десятиліття “замороженого” конфлікту і жодного врегулювання. Російські військові і зброя досі залишаються в Придністровському регіоні Молдови”, – додав Кулеба.
Голова МЗС також заявив, що вимога президента РФ Володимира Путіна надати йому гарантії, що Україна не вступить в НАТО, є дилемою. Хоча, з його слів, російський лідер виграє за будь-яким із можливих сценаріїв.
“Якщо Захід поступиться, Росія, безумовно, буде щаслива отримати нове право вето щодо зовнішньої політики України і процесу прийняття рішень у НАТО. Якщо ж Захід відкине ці вимоги, Путін також буде задоволений, тому що це допоможе йому створити свіжу ідеологічну основу для нового вторгнення в Україну”, – заявив він.
Кулеба зазначив, що позаблоковість України жодним чином не “зменшить апетит” Володимира Путіна. Надання гарантій із цього приводу не зробить Росію менш агресивною.
З його слів, кращий спосіб відповідати на ультиматуми Путіна про невступ України в НАТО – ігнорувати їх.
Єдина ефективна стратегія стримування Росії – це застосування комплексного підходу, який Україна й партнери зараз реалізовують, вважає міністр.
Кулеба зазначив, що перший елемент стратегії складається з низки чітких політичних сигналів Росії з метою дати зрозуміти Кремлю, що Україна є частиною Заходу і є майбутнім членом ЄС та НАТО. Він додав, що суверенітет і територіальна цілісність України не можуть бути предметом переговорів.
Другим елементом стратегії заборони Росії Кулеба назвав санкції проти РФ, а третім – поглиблення військово-технічного співробітництва країн Заходу з Україною.
Зазначимо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Водночас посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що уразі прямої агресії на Україну, Росія зазнає величезних втрат. На сьогодні українські війська набагато сильніші, аніж у 2014 році.
Раніше речник президента Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі оцінили ситуацію на Донбасі дуже тривожну.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна виключила односторонні поступки з питань Донбасу – МЗС appeared first on Прямий.
Схожі новини
Відео, яке надихає: Порошенко показав, як FPV-дронами, які він передає на фронт, нищать окупантів та ворожу бронетехніку
Просто як 2х2… Чому українська влада обирає найбільш неефективні рішення з усіх можливих?
Чергове занепокоєння: Міжнародне енергетичне агентство прокоментувало атаки на російські НПЗ