Президент Зеленський болісно сприймає критику на свою адресу і намагається змусити мовчати опозиційні до нього медіа. “Прямий” телеканал та низка інших ЗМІ та журналістів вже відчули на собі тиск з боку влади.
Про це написала народна депутатка, голова партії “Голос” Кіра Рудик у статті “Здобутки свободи слова незалежної України під загрозою” для “Атлантичної Ради”.
Політик наголосила, що після подій Помаранчевої революції 2004 року Україна отримала безпрецедентний рівень свободи медіа, інформаційне середовище країни стало більш плюралістичним і конкурентним, також з’явилося нове покоління журналістів-розслідувачів, які викривають корупцію.
Водночас Кіра Рудик зазначила, що нині свобода слова в Україні знаходиться під загрозою.
За її словами, коли Володимир Зеленський став президентом він сприймався як представник покоління молодих українців. Багато громадян вважали, що він розуміє значення свободи слова та цінує свободу ЗМІ.
“Однак на півдорозі президентського терміну Зеленського звинувачують у повторенні тактики, яку використовували багато його авторитарних сусідів з пострадянського регіону, щоб змусити мовчати ЗМІ та опозицію”, – зауважує Кіра Рудик.
Вона зазначила, що рішення на початку 2021 року закрити низку прокремлівських українських телеканалів було схвально сприйняте суспільством, проте зараз прихильність адміністрації Зеленського свободі медіа викликає сумніви.
Депутатка нагадала про нещодавню пресконференцію президента Зеленського, де журналіст Юрій Бутусов мав жорсткий діалог з президентом щодо зриву спецоперації по затриманню російських найманців, відому як “вагнергейт”. А лише за кілька днів після цього проти журналіста Бутусова відкрили кримінальне провадження. Під час того ж прес-марафону Зеленський також атакував іншого журналіста, Михайла Ткача, який опублікував розслідування про святкування дня народження глави Офісу Зеленського Андрія Єрмака.
Крім того, Офіс президента також звинувачують у тиску на багатьох інших журналістів, включаючи Яніну Соколову, яку допитали спецслужби після публікації документів, пов’язаних зі зривом спецоперації “вагнергейт”.
“Звинувачення на адресу Зеленського виходять за рамки атак на окремих журналістів і включають звинувачення у тиску на опозиційні ЗМІ. Протягом останніх місяців низка ЗМІ, зокрема телеканал “Прямий”, скаржилися на надмірний тиск з боку Офісу президента. Повідомляється, що це включало спроби продиктувати участь депутатів від партії Зеленського “Слуга народу” в деяких телешоу”, – також зазначила Рудик.
“Президент Зеленський та його оточення погано реагують на критику. Замість вирішення проблем, порушених критиками, здається кращим підходом є посилення тиску на журналістів та ЗМІ. У цьому контексті нещодавнє ухвалення антиолігархічного закону Зеленського викликає особливу тривогу. Оскільки цей закон дозволяє інтерпретації, він легко може стати інструментом для контролю ЗМІ”, – вважає політик.
Вона також зауважила, що історія доводить – напади на ЗМІ є традиційним першим кроком на шляху до авторитаризму. “Останні дії Зеленського стали тривожними дзвіночками в Україні. Здобутки країни у сфері свободи слова за останні два десятиліття є основою прогресу України, однак вони не є незворотними і не можуть сприйматися як належне”, – зауважила лідерка “Голосу”.
Також читайте: Кримінальні провадження, які Державне бюро розслідувань відкрило проти журналістів Юрія Бутусова та Яніни Соколової і народного депутата Гео Лероса свідчать про вибіркове правосуддя в Україні.
Нагадаємо, 28 листопада Державна бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти журналіста Юрію Бутусова. Офіційною причиною для цього стало відео, яке журналіст виклав на своїй сторінці у Facebook. Натомість Бутусов заявив, що вважає справу проти себе помстою президента “за свою ганебну пресконференцію”.
Трохи раніше 26 листопада під час пресмарафону журналіст Юрій Бутусов різко відповів президенту Володимиру Зеленському за спроби зганьбити репутацію українських військовослужбовців і викрив його на брехні та маніпуляції. Також глава держави звинуватив журналіста у співпраці з Коломойським, тож Бутусов заявив, що позиватиметься до суду проти Зеленського через наклеп.
Кримінальні справи проти майданівців і патріотів – це репресії від влади Зеленського – Чорновол
Крім того, Державне бюро розслідувань перевіряє джерела витоку документів щодо діяльності спецслужб у затриманні членів ПВК “Вагнера”. Відомо, що напередодні журналістка Яніна Соколова оприлюднила низку нових документів, які вкотре свідчать про причетність Офісу президента до провалу “вагнергейту”.
Натомість позафракційному депутату Гео Леросу вручили підозру через “середній палець” у Верховній Раді. Його викликали для проведення слідчого експерименту у п’ятницю. Далі цю справу можуть передати до суду, щоб винести справжній вирок, а потім позбавити мандата.
Крім того, Державне бюро розслідувань, 12 листопада, повідомило про нову підозру депутату Верховної Ради Гео Леросу за невиконання судового рішення (ч.1 ст.382 Кримінального кодексу). Його звинуватили в тому, що він не спростував допис про брата керівника Офісу президента Андрія Єрмака Дениса.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зеленський намагається змусити мовчати “Прямий” – лідерка “Голосу” Рудик appeared first on Прямий.
Схожі новини
Хто має високий заробіток на віддаленій роботі в Україні
Яке нововведення Україна готує для ВПО
Де сьогодні запроваджено графіки відключень світла