Уряд США розширив пакет санкції проти російського газопроводу “Північний потік-2”. Він додав до переліку підсанкційних суб’єктів, пов’язаних із Nord Stream 2, одну організацію та судно, причетні до проєкту російського газопроводу.
“Держдепартамент подав Конгресу звіт відповідно до Закону про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA – 2019) з внесеними до нього поправками. У звіті зазначені два судна, а також пов’язане з Росією підприємство Transadria Ltd., причетні до газопроводу Nord Stream 2”, – йдеться в повідомленні Держдепу США.
Зазначається, що санкції США вводять проти підприємства Transadria Ltd., а також його судна Marlin.
У Держдепі підкреслили, що разом з поточними обмеженнями, загалом адміністрація США ввела санкції проти восьми осіб та 17 суден відповідно до закону PEESA у контексті Nord Stream 2.
“Попри те, що адміністрація зберігає позицію проти газопроводу Nord Stream 2, у тому числі шляхом запровадження санкцій, ми продовжуємо співпрацювати з Німеччиною та іншими союзниками й партнерами, аби зменшити ризики, пов’язані з газопроводом для України та прикордонних країн НАТО і ЄС, а також протидіяти шкідливій активності Росії, в тому числі в енергетичній сфері”,- підкреслюється в заяві.
Попри “Північний потік-2”: Берлін хоче, щоб Росія продовжила транзит газу через Україну
Відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена продовжує зберігати виняток із санкцій для компанії-оператора газопроводу – Nord Stream 2 AG. Водночас у Конгресі США готують законопроєкт із поправками, які зобов’язуватимуть Білий дім ввести обов’язкові обмеження проти всіх без винятку суб’єктів, пов’язаних із газопроводом.
Нагадаємо, шестеро американських сенаторів ініціювали внесення поправки до оборонного бюджету США на 2022 фінансовий рік. Вона передбачає санкції щодо компанії Nord Stream 2 AG – оператора російського газопроводу “Північний потік-2”.
Раніше Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення за скаргою компанії-оператора “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Зазначається, що компанія-оператор має бути незалежною від “Газпрому”.
До того ж США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.
Щодо питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.
Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post США розширили санкції проти “Північного потоку-2”: які компанії додали appeared first on Прямий.
Схожі новини
Держдеп США зупинив допомогу Україні: що відомо
У Трампа не виключають, що зброю для України купуватимуть коштом заморожених активів РФ
Скільки об’єктів генерації буде побудовано у 2025 році: Шмигаль назвав цифру