У соцмережах активно розповсюджується багато інформації, яку часом важко перевірити. На тлі бурхливих емоцій не завжди вдається увімкнути критичне мислення. А на темі пандемії, яку ще не повністю вивчено, дуже легко керувати емоціями людей.
Зібрали основні міфи про Covid-19 та вакцинацію.
Міф 1: Мета вакцинації – викликати колективний СНІД
У соцмережах поширюється інформація, справжня мета вакцинації – викликати колективний СНІД. За словами конспірологів, це спосіб держави позбутися зайвих людей та скоротити витрати пенсійного фонду.
Факт: У складі вакцин проти Covid-19 не міститься вірус імунодефіциту людини. ВІЛ поширюється під час передачі біологічних рідин, що містять вірус імунодефіциту, від людини до людини.
Міф 2: Глава ВООЗ заявив про нездатність вакцин зупинити пандемію коронавірусу
У цій ситуації цитата вирвана із контексту. Насправді гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус не давав подібних заяв. Полній текст цитаті можно посмотреть здесь.
Міф 3: Вакцинація проти COVID-19 викликає хворобу Паркінсона
Ця інформація також поширювалася у соцмережах. Засновником цієї інформації є Джон Барт Классен, який написав у своїй статті, що вакцинація може викликати хворобу Паркінсона. Його роботи входять до “списку Джефрі Білла” (список сумнівних видань, які часто публікують нерецензійні статті за гроші).
Міф 4: В Україні будуть примусово робити щеплення від COVID-19 дітям у дитбудинках
Користувачі Мережі поширили ролик про нібито новий указ, згідно з яким дітей у дитбудинках примусово вакцинуватимуть від Covid-19.
Насправді щеплення дітей від Covid-19 дозволено лише у віці від 12 років можна лише за наявності всіх обов’язкових щеплень, а в пріоритеті перебувають ті, у кого високий ризик важкої течії або наслідків Covid-19. До того ж обов’язкова згода батьків чи опікунів.
Схожі новини
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка
Норвегія передасть Україні 22 винищувачі F-16 – ЗМІ