fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Заволодіння зерном Держрезерву: суд продовжив запобіжні заходи підозрюваним

Фото - hcac.court.gov.ua

Вищий антикорупційний суд продовжив ще на два місяці строки дії запобіжних заходів підозрюваним у кримінальному провадженні про заволодіння зерном Державного агентства резерву на суму понад 12 млн грн.

Таке рішення 23 вересня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Вищий антикорупційний суд України, відправив під цілодобовий домашній арешт Сергія Ляхова, якого вважають організатором правопорушення. У зв’язку з наближенням дати завершення дії домашнього арешту прокурор САП просив його продовжити на два місяці.

Суд клопотання задовольнив і продовжив цілодобовий домашній арешт Ляхова до 23 листопада. Також йому продовжили дію таких обов’язків: прибувати за першим викликом; не відлучатись із населеного пункту, де розташоване його зареєстроване місце проживання, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб та іншими підозрюваними; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Крім того, суд продовжив до 23 листопада нічний домашній арешт екскерівника державного підприємства «Хлібна база №76» Дениса Стрельнікова та таким самим обсягом обов’язків. Продовжив дію таких же обов’язків до 23 листопада і його брата Олексія, який є керівником приватної фірми «Торговий дім «Слобожанщина».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру керівнику державного підприємства «Хлібна база №76» Денису Стрельнікову, його родичу-директору приватної фірми Олексію Стрельнікову та організатору Сергію Ляхову. За версією слідства, навесні 2021 року приватне підприємство нібито передало 1,56 тис. тон зерна на відповідальне зберігання до державного підприємства «Хлібна база №76», що перебуває в управлінні «Держрезерву».

Проте як з’ясувалося під час досудового розслідування, жодної передачі зерна так і не відбулось. Натомість організатор та учасники схеми, використовуючи підроблені документи та договори, намагались вивезти державне зерно, а частину нестачі приховати за списанням понад 700 тон зерна як відходи внаслідок проведення нібито оздоровчих заходів зі збіжжям. Утім НАБУ і САП вдалося запобігти заволодінню зерном.

Поділитися цією публікацією