fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Суд обрав запобіжний захід Шабуніну: усі деталі засідання

Печерський суд Києва обрав запобіжний захід для керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Йому призначено особисте зобов’язання, без застосування електронного браслета. Суд визнав підозру в ухиленні від служби обґрунтованою, але сам Шабунін назвав справу політичною атакою на викривачів корупції. Про це повідомляє “Суспільне”.

Зазначається, що Печерський районний суд Києва 15 липня обрав запобіжний захід для громадського активіста та керівника ЦПК Віталія Шабуніна. За рішенням суду, він перебуватиме під особистим зобов’язанням до 20 серпня. Зокрема, йому заборонено залишати місце служби в Харківській області, спілкуватися з іншими підозрюваними у справі, відвідувати події НАЗК та він має здати закордонний паспорт.

Судовий розгляд супроводжувався низкою процесуальних звернень. Адвокат Шабуніна намагався добитись відводу судді, аргументуючи це тим, що Центр протидії корупції раніше публікував матеріали про її роботу. Клопотання про відвід розглядав інший суддя, але врешті відмовив у задоволенні, і справу продовжила слухати суддя Світлана Гречана.

Прокуратура, своєю чергою, просила накласти суворіші обмеження — зокрема, електронний браслет. Але в результаті суд погодився лише на особисте зобов’язання.

Після засідання сам Шабунін назвав справу політично мотивованою і заявив, що її мета — залякати тих, хто бореться з корупцією. Він переконаний, що влада намагається “показати всім викривачам, що Зеленський і його команда можуть зробити що завгодно, коли завгодно”. Активіст також припустив, що наступним кроком може стати обмеження його комунікації через соціальні мережі.
“Для того, що рухатись в бік корупційної автократії, має бути страшно викривати корупцію. Це хороший приклад показати, що цього робити не варто”, — заявив Віталій Шабунін.

Свою позицію висловило і Державне бюро розслідувань. У ДБР заявили, що суд, обравши запобіжний захід, фактично визнав підозру обґрунтованою. У відомстві нагадали, що Шабуніна підозрюють у систематичному ухиленні від проходження служби після мобілізації у 2022 році, а також у незаконному використанні автомобіля ЗСУ. Слідство стверджує, що активіст не з’являвся до військової частини, натомість перебував “у відрядженнях” без виконання обов’язків служби, отримуючи при цьому щомісяця понад 50 тисяч гривень грошового забезпечення.

Раніше, народна депутатка від “Європейської Солідарності” Софія Федина заявила, що офіс президента оголосив полювання на громадських активістів, опозицію та військовослужбовців, які критикують чинну владу, залучивши до переслідувань Державне бюро розслідування, яке вже перетворилося на “ручну гієну Банкової”.

Поділитися цією публікацією