Щороку 28 червня в Україні відзначають День Конституції. Цього дня 1996 року більшість депутатів Верховної Ради підтримала прийняття документа.
Загалом було запропоновано 15 проєктів Конституції, а процес підготовки тривав шість років. Втім у 1996 році основний закон України вдалося ухвалити.
Тодішні парламентарі майже добу працювали над проєктом. 23 години поспіль без перерв вони залишалися у сесійній залі, аби врахувати зауваження президента та опрацювати всі спірні статті, зокрема про державні символи, мову, право на приватну власність.
Зрештою, за підтримки двох третин депутатського корпусу був ухвалений документ, який став першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної України. Вона набула чинності з моменту прийняття.
Водночас документ замінив Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки 1978 році, яка з певними змінами діяла в країні навіть після проголошення незалежності.
За даними Міжнародного співтовариства, українська Конституція є однією з найдемократичніших у світі.
Однак у 1996 році Україна могла залишитися без основного державного документа. Напередодні парламентського засідання президент видав наказ про проведення всеукраїнського референдуму 25 вересня 1996 року про прийняття нової Конституції, але його згодом скасували.
День Конституції — є державним святом. Проте усі вихідні в дні державних свят в Україні зараз скасовано через воєнний стан.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна відзначає День Конституції: що це за свято та яка його історія appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як живе ринок житла в Івано-Франківську
В Україні стартував сезон ранніх кавунів
Чи впаде ціна на полуницю в кінці сезону